Uzmanından göz hastalıklarında “çocukluk çağı” uyarısı

Medicana Sivas Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gür Aslan, çocukluk çağının, inhibitör ve apotr ayn sağlığı muayenesinin sunma cesim dönemlerinden olduğunu belirtti.

Arslan, bağlanmış açıklamasında, çocuklarda okula başlamadan önceki yapılan ayn muayenelerinin çok şanlı olduğunu aktararak, “Ekol başarısı düşük ve okula düzensiz çocuklarda görme problemi hür akılda tutulmalıdır. Bu ve ayrımsız sebeplerle ekol çağında göz muayeneleri, akva olduğu melhuz çocuklarda yeryüzü birkaç 2 yılda tıpkısı yapılmalıdır. Okul öncesi müşahede bozukluklarının tedavi edilmemesi halinde çocukların ekol uyumu, öğrenme yetisi ve kişiliğinin karşıt etkilenmesi meze konusudur.” ifadelerini kullandı.

Aslan, çocuğun televizyonu yakından seyretmesi, tahtayı yeterince mebzul görmemesi, okurken satır atlaması, kelimeleri elleriyle strateji etmesi, bir tane gözün kapatıldığında çap olması, gözlerde sulanma, vecibe yaparken sıkılması üzere sorunların bile er teşhis için majör bulgular olduğunu vurguladı.

Her sene tahminî 3 bin çocuğun önemli rüyet kaybına sebep olan ayrımsız hastalığa yakalandığına dikkati çekici Arslan, müşahede keskinliği muayenesinin sunu geç 5 yaşına kadar yapılması gerektiğini hatırlattı.

Share: