Muğla’da kamyon ile otomobilin çarpıştığı kazada 5 dirilik öldü, 2 güç yaralandı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, salt kovanı hamile kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu 5 hayat öldü, 2 can yaralandı.

Süleyman Sazboğaz (54) idaresindeki 07 PY 619 plakalı, katışıksız kovanı gebe kamyon, Fethiye Antalya yağız yolu Dont mevkisinde sürücüsü daha belirlenemeyen 07 ACK 674 plakalı otomobille çarpıştı.

İhbar üzerine kaymakamlık yerine afiyet, itfaiye, polis güçleri ve güllabi ekipleri gönderme edildi.

Otomobildeki Süleyman Kılınç (66), Ünal Karapınar (58), Kenan Demirayak (61) ile Mevlüt Şimşek’in (57) kaymakamlık yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Çarpışmanın etkisiyle devrilen kamyonun sürücüsü ile araçtaki Yunus Sazboğaz (29) ve Adnan Yiğit (63) yaralandı.

Yaralılar, arıcı kıyafeti giyen ekipler tarafından yapılan ilk müdahalelerinin arkası sıra Fethiye ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.

Kamyon sürücüsü Süleyman Sazboğaz bile kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Kaza dolayısıyla esmer yolunda muvasala, alternatif yollardan kontrollü olarak sağlandı. Çevreye savrulan öz kovanları, bölgeye çağrılan arıcılar sayesinde toplandıktan sonradan karaca yolu ulaşıma açıldı.

Öte yandan, Mevlüt Şimşek ile Süleyman Kılınç’ın Burdur’un Altınyayla ilçesinde eski uray başkanlığı görevinde bulundukları, Prof. Dr. Kenan Demirayak’ın ise bir nice esere topluluk âlim olduğu öğrenildi.

Share: