Polonya, Özbekistan ve Yunanistan’dan bakir ekipler

Polonya Savunma Bakanlığı, Polonya afiyet ekibinin zaman çöl hastanesiyle alay malay Türkiye’ye ulaştığını açıklarken, Yunanistan İklim ve Sivil Esirgeme Bakanı Christos Stylianides güzeşte akşam ezanı henüz önce gönderilen evvel ekibe ilave olarak aralarında doktorların dahi bulunduğu ikinci ekibin gönderildiğini duyurdu. Mavera yandan Özbekistan, ilave insancasına arkalama ve kurtarma ekibi göndererek Gaziantep’te mobil hastane kurulmaya başlandığını belirtti.

Polonya Savunma Bakanlığı arttırma ekiplerle ilişik bugünkü açıklamasında “Polonya’dan askeri keyif görevlileri Türkiye’de. Bugün ilerleyici saatlerde çalışmalarına başlayarak depremzedelere yardım edecekler. Çöl hastanesi kurmak üzere muktezi tıbbi takım, askeri uçaklarla Türkiye’ye nakledildi” ifadelerini kullandı.

Yunanistan İklim ve Sivil Siper Bakanı Christos Stylianides güzeşte akşam cisim yaptığı açıklamada aralarında hekim ve çöken binaların kalıntılarındaki sütunları sübvansiyon üzerine benzeri uzmanında bulunduğu arttırma ekibin Türkiye’ye gönderildiğini kaydetti. Icra Vekili Stylianides “Yunanistan Türkiye’nin sarsıntı kurbanlarının yanında” mesajını paylaştı.ÖZBEKİSTAN, 9 ÜNİTELİ ÇÖL HASTANESİ KURUYORÖzbekistan Cumhurbaşkanı Oran Mirziyoyev’in talimatıyla Özbekistan’ın ilave müzaheret ve ekiplerinin Gaziantap’e ulaştığı ve 50 keyif görevlisinin çalışacağı 9 üniteli bire bir çöl hastanesinin kurulmaya başlandığı tabir edildi. Açıklamada “Mağdurlara yardım etmek için, Defans Bakanlığı tıbbi müfrezesinden 50 çalışanın bakım vereceği ayrımsız hektarlık bir alana, dokuz ayrı birimden oluşan bir sahra sayrılarevi kompleksi konuşlandırılması planlanıyor” denildi.

Share: