İspanyol ekipten duygulandıran paylaşım: Kahramanlar onlar

İspanya’dan gelen ve taharri-kurtarma çalışmalarına layenkati bitmeme fail kurtarıcılara Türk halkının ikramı duygulandırdı. Gittikçe yarışan ve dinlenmeye vakitleri sıfır İspanyol kol, yerel halkın kendilerine sunduğu etli pide amacıyla teşekkür ederek “Unutmayın, kahramanlar onlar. Biz sadece sizlerin umuduyuz” dedi.

Dünyanın ciharıyek yanından Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen yer sarsıntısı felaketi sonrasında zelzele bölgelerine akış eden taharri-kurtarma ekiplerinden içli ve imge veren paylaşımlar yapılıyor.

Tedricen yarışan, dinlenmeye ve ihtiyaç gidermeye vakitleri olmayan İspanya’nın Bomberos GIRECAN taharri-kurtarma ekibi, yerel halkın kendilerine sunduğu hoşur pideyi paylaşarak “Bu yiyecekleri götürmemiz üzere yolda bizi adeta durdurdular… kahvaltı ve şekerli parasını vermemize müsaade vermiyorlar… hep umum ivedili ebat ekipleri oldu. Unutmayın, kahramanlar onlar. Biz çabucak sizin umudunuz” mesajını Twitter’da paylaştı.Paylaşım yaklaşık 8 milyon görüntülenirken İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği ise paylaşıma “Efsanevi Türk misafirperverliği, içten” notunu düştü. Binlerce içtimai medya kullanıcısı ise “Esenlik olsun. Zaman olsun, can olsun, vahim bilek olsun” tarzında yorumlar yaptı.

Share: