BioNTech’ten 2 kuruluşa toplanmış 1 milyon euro sarsıntı yardımı

BioNTech, Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler zımnında insani yardıma katkıda bulunmak için ‘Aktionsbündnis Katastrophenhilfe’ afet müzaheret kuruluşuna ve Konfedere Uluslar Mülteciler Faziletkâr Komiserliği’nin (UNHCR) Almanya’daki ortağı olan ‘UNO-Flüchtlingshilfe’a toplamda 1 milyon Euro bağışta bulunacaklarını duyurdu.

BioNTech’ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler zımnında kar amacı gütmeyen ‘Aktionsbündnis Katastrophenhilfe’ (Kıran Yardımı amacıyla Eylem İttifakı) kuruluşuna 500 bin Euro bağışlanarak iki ülkedeki insanca yardıma katkıda bulunulacağı açıklandı. Antrparantez, UNHCR’nin Almanya’daki ortağı olan ‘UNO-Flüchtlingshilfe’a da 500 bin Euro bağışlanacağı belirtildi.

Açıklamada, BioNTech CEO’su ve Kurucu Ortağı Prof. Erek Şahin’in şu ifadelerine saha verildi: “BioNTech olarak Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler sonucunda çokça sayıda trajik birey kaybının üzüntüsünü yaşıyoruz. Benzeri zamanda, Ukrayna’daki insancasına genişlik bile çetin olmaya bitmeme ediyor. Düşüncelerimiz, sevdiklerini kaybeden herkesle birlikte. İlk müdahale ekiplerine ve avlu idare etmek ve etkilenen insanları bakmak üzere sonsuz etkin kişilere minnettarız. Türk çalışanlarımız açısından de durumu yakından izlem etmeye ve gerekseme halinde ferdî müzaheret sunmaya bitmeme ediyoruz. Bu özel durumlarda fahri olarak destek olan ve bergüzar kampanyalarında düz düz himmet arkadaşlarımıza de parçalanmamış umumi heyet yerine teşekkür ediyorum”

‘UNO-Flüchtlingshilfe’ın içtimai iletişim araçları hesabından yapılan açıklamada şirkete yardımları için teşekkürname edilerek, “Bunun gibi şişman ayrımsız yardımla, depremden etkilenen insanlara yunak markajcı atmak ve battaniye yardımı yaparak UNHCR’nin Suriye ve Türkiye’deki müstacel boyut eylemlerine destek olabiliriz” ifadeleri kullanıldı.

Share: