İngiltere’yi başat vurduMetro ve katar seferleri tahrip edildi

– İngiltere’yi baskın vurdu

Metro ve şimendifer seferleri tağyir edildi

LONDRA – İngiltere’nin cenup bölgelerinde etkisini gösteren ızdırap yağış dolayısıyla meydana mevrut dominant zımnında metro ve tren seferleri fek edildi.

İngiltere’nin başkenti Londra birlikte dahil doğmak üzere ülkenin güney bölgelerindeki şehir ve kasabalarda üzücü yağış zımnında yeğin meydana geldi. Büyüklük genelinde haftalarca süren hamam ve zayıf havanın arkası sıra özellikle güneydoğu bölgesini etkisi altına düzlük zehir yağış zımnında oluşan selde yollar sular altında kaldı, muvasala aksadı.

İngiltere Hava Bilgisi Ofisi, ülkenin güney kesimleri amacıyla sarı mülevven hava uyarısı yayınlarken, Londra’nın güneyinden Brighton’a akilane ilerleyici ve ibik şeridi boyunca bitmeme eden güneydoğu bölgeleri amacıyla samankapan rengi sıkıntı uyarısında bulundu. Meteoroloji Ofisi, yağış dolayısıyla meydana mevrut aksamaların zaman geç saatlere büyüklüğünde bitmeme edeceğini ve hâkim sularından kaynaklanan dirimsel hınç alarmının saat 22.00’ye büyüklüğünde bitmeme edeceğini açıkladı.

Keder yağış dolayısıyla payitaht Londra’daki şimendifer ve yer altı treni istasyonlarını akarsu basması dolayısıyla seferler iptal edildi. Keder yağmur antrparantez evleri ve hareket yerlerini vurdu. İnsanlar, binalarda ve arabalarında çevrilmiş kaldı. Londra’nın Islington ilçesinde düz kayran bire bir seyir salonunda yağmur dolayısıyla binanın su sızdırması üzerine seyirciler ve oyuncular tahliye edildi.

Ülkenin Nottinghamshire bölgesinde yer düz Worksop adlı kasabada birlikte kötü yağışlar sere bozukluk oldu. Baskın nedeniyle şimendifer ve otobüs seferleri askıya makbuz. Havza sakinleri, yağışın haddinden fazla çok hasara illet olduğunu söyledi. Nottinghamshire İtfaiye ve Istirdat Servisi, kasabada “selle ilişkin 3 ayrımlı olaya” müdahale ettiğini ve bunların sular içre eskimiş tıpkı aile ve dominant suyunda çevrilmiş mütezayit arabalarla ilişik olduğunu aktardı.

İngiltere Kasaba Ajansı ise mıntıka sakinlerine, “Lütfen nehir kenarlarındaki sakil patikaları kullanmaktan kaçının ve ırmak sularının yükselmesinden etkilenmemek amacıyla kullanılmamış gezi rotaları belirleyin” uyarısında bulundu.Share: