Yurt vergisi için serencam dolaşma: Ödemelerde bakir devir!

Çatı, toprak ve arsalar sahipleri tarafından değme sene iki taksitle ödenen emlak vergisinde akıbet periyot geldi. 2022 yılı taşınmazlar ve çevre saflık vergisinin evvel taksit ödemesinin 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek. Emlak vergisi ödemeleri belediyelerin vezneci adisyon numaralarına EFT veya devretme tarafından da ödenebiliyor. Antrparantez e Büyüklük ve belediyelerin genel ağ siteleri üzerinden alacak ifa ve vecibe sorgusu birlikte yapılabiliyor.

Gayrimenkul vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerin, 2022 yılı ikinci taksiti amacıyla sonuç ödeme tarihi 31 Mayıs tarihinde doluyor. Emlak vergisinde vatandaşların getiri yüküyle karşılaşmaması amacıyla vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri gerekiyor.

TAŞINMAZLAR VERGİSİ SERENCAM ÖDEME TARİHİ HANGI ANTLAŞMA?

Gayrimenkul ve Belde Temizlik Vergisi ödemeleri amacıyla ödemelerde akıbet dönem gündüz 31 Mayıs.

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Taşınmazlar vergilerinin ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödeniyor. Gayrimenkul Vergileri Belediyelerin vezneci adisyon numaralarına EFT yahut havale eliyle dahi ödenebiliyor. Gâh belediyelerin internet siteleri üzerinden kazanç ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

Taşınmazlar vergisini online adına şu şekillerde ödeyebilirsiniz…

1- Gayrimenkulün sınırlı olduğu belediyenin Banka adına devretme ya da EFT yapabilirsiniz.

2- Dirimlik İdaresi Başkanlığı web sitesinden birlikte taşınmazlar vergisi ödeme işlemleri yapabileceğiniz alanlar beyninde kayran alıyor.

3- E-Oran platformu üzerinden mütenevvi kazanç borçlarınızı de ödeyebilirsiniz.
Platformdaki “İnternet Alacak Dairesi” sekmesinden emlak verginizi birlikte görüntüleyebilirsiniz.

TAŞINMAZLAR VERGİSİ NASIL SORGULANIR?

Yurt vergisi, e-Fehamet sistemi üzerinden ve Sağlık İdaresi Başkanlığı’nın bakım verdiği İnternet Algı Dairesi’nden taşınmazlar vergisi sorgulayabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu web sitesi üzerinden taşınmazlar verginizi sorgulayabilir varsa taşınmazlar vergisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ayrıca bankaların cep şubesi uygulamalarından de gayrimenkul vergisi ödemesi yapılabilmektedir.

Çin’dahi taşınmazlar satışları 16 yılın dibinde

 

Toptan çaptaki emlak balonu kuşkusuz sönecek?

 

Çin taşınmazlar vergisini erteleyebilir

 

Share: