Fatih Erbakan: “Altı ayda 37 kere toplandılar ortada benzeri özdek yok”

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Reisicumhur adayı dahi ortaya koyamadılar. Altısı masa başında, HDP masanın altında 7 ortak 6 aydan beri ortaya hiçbir öz koyamıyorlar” dedi.

Malatya’dahi partisinin 2’nci Kolay Kongresinde konuşan Fatih Erbakan, Altılı Ganyan masaya yüklendi. Yeniden Bol Bolamat Partisi’nin Malatya 2’nci Yalınç İl Kongresi bire bir otelde düzenlendi. Baştan Bol Bolamat Öğür Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programda kürsüye sâdır Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, altılı masaya yüklendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretinin üstelik 8 saat ortadan kaybolmasını eleştiren Erbakan, “Kılıçdaroğlu, kaçar kadar Amerika’ya gitti. Amerika’de 8 saat ortadan kayboldu. Matbuat mensuplarını, esirgeme ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Rast kendisine milletimiz soruyor. Bu 8 saat bozukluk ortadan kayboldunuz, kimlerle ve ne maksatla görüşme yaptınız. Bu görüşmeleri sebep belirsiz yaptınız? Neyi saklıyorsunuz? Milletimiz bile bu soruların cevabını alçalma ediyor” dedi.

İktidar olmanın yolunun ÇAKER’den geçmediğini anlatım eden Erbakan, “Yeniden Refah Partisi adına diyoruz ki tığ milli görüşüz. Biz yolu Amerika’dan geçmeden kudret olan bire bir hareketiz. Milli görüş hareketiyiz. Biz milli görüşçüler yerine bukağılık ve kudret sahibi Amerika değil cenabı Allah’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız, milli düşün hareketini Amerika’nın yanından dahi geçmeden iktidara taşıdı. Biz üstelik Yeniden Bol Bolamat Partimizi ikinci 40 yılda bire bir şekilde aut güçlere sırtımızı dayamadan, sınırlı kapılar arkasında sözler verip sözler almadan milletimizin desteğiyle, teşkilatlarımızın gayretleriyle iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Reisicumhur adayı dahi ortaya koyamamışlar”

Altılı masanın 6 ayda 37 posta derinti yaptığını anımsatan Erbakan, “Birbirine benzemez aynı araya gelmişler. 37 sefer güruh yapmışlar. Şeş aydan beri konuşuyorlar. Böylece ortada biricik konkre proje var mı, ekonomik krizden yokuş yolu var mı, soylu erki krizden kurtulmak için ortaya koydukları üs paketi var mı, Yeniden Zenginlik Partimizin AR-GE başkanlığımızın hazırladığı milli soy paketleri kitabı yok. Cumhur Reisi adayı üstelik ortaya koyamamışlar. Şeş pasaj masa başında bir tane birlikte masanın altında HDP, 7 kuma ortaya hiçbir molekül koyamıyorlar altı aydan beri” ifadelerine yer verdi.

Başörtüsünün kanuncu garanti altına alınması ile İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına bile değinen Erbakan, “Sabık Münasebet günü tekrar benzeri araya gelen altılı ganyan masa zahir rapor ediyorlar. Şayet meclis çoğunluğunu elde edersek önce yapacağımız aksiyon İstanbul Sözleşmesini anlayışsız deklare etmek olacak, diyor. O masada oturup bu planlara şüphesiz maşa oluyorsun? Erbakan hocada CHP ile ortak yönetim yapmış, diyor. Erbakan öğretmen CHP’ye Milli Afiyet Partisi’nin (MSP) programındaki icraatlarını yaptırdı. CHP ile DSP koalisyonunda 600 mortocu dil cambazı lisesi 5 bin kuran kursu açıldı. En şişman manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan öğretmen, CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen deminden CHP ile alay malay oturup İstanbul Sözleşmesinin vurdumduymaz getirilmesine aygıt oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı ile senin yaptığının hangi alakası var. Kılıçdaroğlu, başörtüsünün kanuncu teminatlar altına alınması gerektiğini söyledi. İktidar da talimat verdik. Arkadaşlar lazım hazırlıkları yapıyorlar, dedi. Tığ elan evvel noktada dedik kim başörtüsü özgürlüğünün anayasal teminat altına alınması gereklidir. 20 yıllık YANLIŞSIZ Parti iktidarının bunu yapmamış olması haddinden fazla balaban ayrımsız eksikliktir. Onu muhakkak yapmak gereklidir” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın peşi sıra fiks menü ile seçime gidilen kongrede Bilal Yıldırım, baştan mülk başkanı seçildi. – MALATYA

Share: