Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Şeş ayda 37 kere toplandılar beyninde tıpkısı özdek bulunmayan”

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Altı ayda 37 sefer toplandılar beyninde tıpkı öz yok”

MALATYA – Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan,” Cumhurbaşkanı adayı birlikte ortaya koyamadılar. Altısı masa başında HDP masanın altında 7 ortak 6 aydan beri ortaya tek özdek koyamıyorlar” dedi.

Malatya’birlikte partisinin 2’nci Mahdut Kongresinde mütekellim Fatih Erbakan, Altılı masaya yüklendi.

Baştan Bolluk Partisi’nin Malatya 2’nci Bayağı İl Kongresi ayrımsız otelde düzenlendi. Baştan Bolluk Fırka Malatya İl Başkanı Bilal Sebep’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programda kürsüye çıkan Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan, altılı masaya yüklendi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretinin birlikte 8 saat ortada kaybolmasını eleştiren Erbakan,” Kılıçdaroğlu, kaçar kabilinden Amerika’ya gitti. Amerika’dahi 8 saat ortadan kayboldu. Basın mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Sadık olarak milletimiz soruyor. Bu 8 saat neden ortadan kayboldunuz, kimlerle ve ne maksatla musahabe yaptınız. Bu görüşmeleri bozukluk bilinmez yaptınız. Neyi saklıyorsunuz? Milletimiz da bu soruların cevabını zaaf ediyor”dedi.

İktidar olmanın yolunun ESIR’den geçmediğini ifade fail Erbakan,” Baştan Refah Partisi yerine diyoruz ki tığ milli görüşüz. Biz yolu Amerika’dan geçmeden kuvvet olan tıpkısı hareketiz. Milli düşün hareketiyiz. Biz milli görüşçüler namına kuvvet ve erk sahibi Amerika değil cenabı Allah’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız, milli rey hareketini Amerika’nın yanından üstelik geçmeden iktidara taşıdı. Tığ bile Baştan Bolluk Partimizi ikinci 40 yılda ayrımsız şekilde dış güçlere sırtımızı dayamadan, ilişkin kapılar arkasında sözler verip sözler almadan milletimizin desteğiyle, teşkilatlarımızın gayretleriyle iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Cumhur Reisi adayı bile ortaya koyamamışlar”

Altılı Ganyan masanın 6 ayda 37 misil derinti yaptığını anımsatan Erbakan,” Altına birbirine benzemez bir araya gelmişler. 37 defa güruh yapmışlar Şeş aydan beri konuşuyorlar. Böylecene beyninde bir tane somut proje var mı, soylu erki krizden depar yolu var mı, konuşu krizden boşanmak üzere ortaya koydukları üs paketi var mı, Yeniden Refah Partimizin AR-GE başkanlığımızın hazırladığı milli töz paketleri kitabı bulunmayan. Cumhurbaşkanı adayı üstelik ortaya koyamamışlar. Şeş şerha masa başında yegâne de masanın altında HDP, 7 eş ortaya tek şey koyamıyorlar şeş aydan beri ” ifadelerine vadi verdi.

Başörtüsünün yasal garanti altına alınması ile İstanbul Sözleşmesi tartışmalarında değinen Erbakan,” Güzeşte Iş haset gene tıpkı araya gelen altılı masa meydanda ifade ediyorlar. Şayet divan çoğunluğunu elde edersek önce yapacağımız hareket İstanbul Sözleşmesini düşüncesiz ifham etmek olacak diyor. O masada oturup bu planlara bittabi alet oluyorsun. Erbakan hocada CHP ile koalisyon yapmış diyor. Erbakan hoca CHP’ye Milli Afiyet Partisininprogramındaki icraatlarını yaptırdı. CHP ile DSP koalisyonunda 600 önder hatip lisesi 5 bin kuran kursu açıldı. Bildirme şişman manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan hoca, CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen demin CHP ile alay malay oturup İstanbul Sözleşmesinin ansız getirilmesine aygıt oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı ile senin yaptığının ne alakası var. Kılıçdaroğlu, başörtüsünün kanuni teminatlar altına alınması gerektiğini söyledi. İktidar de talimat verdik. Rüfeka lüzumlu hazırlıkları yapıyorlar dedi. Biz henüz önce noktada dedik ki başörtüsü özgürlüğünün anayasal güvence altına alınması gereklidir. 20 senelik YANLIŞSIZ Öğür iktidarının bunu yapmamış olması çok balaban tıpkı eksikliktir. Onu kesinkes beğenmek gereklidir” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın peşi sıra tek liste ile seçime gidilen kongrede Bilal Saika, yeniden iklim başkanı seçildi.

Share: