İş yeri kiralarına dip temel üzere benzeri rica birlikte ATO’dan

Ankara Tecim Odası (ATO) Umumi Heyet Başkanı Gürsel Yağmur, enflasyondaki artışın önüne geçilebilmesi için atılan yekpare adımların önem taşıdığını belirterek, ATO üyelerinin hisse senedi yerleri için da kira artışı dal sınırı getirilmesini istedi.

Yağmur, kayıtlı açıklamasında, uygulanmaya başlanacak ev icar artım sınırının ATO üyelerinin aksiyon yerlerini kapsayacak şekilde genişletilmesini temenni etti.

Türkiye’nin seviye-ürem-şişkinlik sınamasından geçtiğine işaret fail Yağmur, hükümetin süreci genişlik bodur zamanda ve mihnetsiz biçimde atlatmaya müteveccih tedbirleri hayata geçirdiğini aktardı.

Yağmur, göz kiralarındaki artışın sınırlandırılmasının kamuoyunda müspet karşılandığına dikkati çekerek, “Kiralar, işletmelerin en heybetli maliyet unsurlarından birini oluşturuyor. Icar artışlarındaki sınırlama fiyatlara, zımnında bile enflasyona yansıyacaktır. Bu nedenle üyelerimizin iş yeri kiralarındaki artışlarda eğreti süreyle art cızık konulması talebi enflasyonla savaş açısından değerlendirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Para sahibi üyelerin kira artışlarının sınırlandırılması yerinde sıkıntıları olabileceğini belirten Baran, şunları kaydetti:

Buradan çıkma sonuçların mecmu ülkeyi etkileyeceği dikkate alındığında, bu fedakarlığın şanlı tıpkısı gerekçesi olduğu kabul edilebilir. Acun ve talih ekonomisinin mütenevvi zorluklarla sınav edildiği bu dönemde, Rum merkezli Cömertlik kültürünün kişi yansıttığı incelikleri koruyup sürdürmeli, para sahiplerimizle, kiracılarımızla, çalışanlarımızla alay malay bu süreci dayanışmayla atlatmalıyız

 

İş yeri icar artışları üzere TESK’ten dip eksen talebi

 

Kira artışına sınır devrede! 1 yıl değişmeyecek

 

İstanbul’dahi icar göçü!

 

.

Share: