Diyarbakır ve Siirt’te depremzedelere bindi ziyaretleri

Diyarbakır ve Siirt’te tahaffuz merkezi, sıkıntılı ve esenlik kuruluşlarındaki depremzedelere müteveccih ziyaretler sürüyor.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ilçebay ve Şehremaneti Komutan Vekili Arif Karaman, 207 bin 48 depremzedenin misafir edildiği ilçedeki tahaffuz merkezlerini müzakere etti.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Karaman, ailelerle görüşerek, tek vatandaşı boydak bırakmayacaklarını belirtti.

Depremde büyüklük yerine kenetlendiklerini dille getiren Karaman, şehremaneti yerine barınmadan, kemirmek ve giyime büyüklüğünde rastgele konuda depremzedelerin birlikte olduklarını kaydetti.

Karaman, cami, Kuran kursu, ekol ve belediyelere ilişkin hikmet evleri, vukuf akademileri, kıraat salonları, aile destek merkezleri ve firez merkezinin da bulunduğu 161 eğreti tahaffuz merkezinde 207 bin 48 depremzedenin misafir edildiğini aktardı.

Deprem felaketinde yaşamını yitiren Diyarbakırlı vatandaşlar üzere kurulan taziyet evlerini müzakere eden Karaman, ailelerin taleplerini dinledi, acılarını paylaştı.

-Siirt

Ilbay ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, birlikte Ilbay Yardımcısı Mehmet Sert ve akse masası görevlileriyle Siirt Terbiye ve Araştırı Hastanesindeki depremzedeleri ziyaret etti.

Yaralıların esenlik durumuyla ilgili bilgi düzlük Hacıbektaşoğlu, depremzedelerin yakınlarının taleplerini dinledi, eski olsun dileklerinde bulundu.

Hacıbektaşoğlu, henüz sonradan Esma Kadın Kız Yurdu ve Gençlik Merkezinde kâin depremzede aileleri konuşma etti.

Depremzedelerin Siirt’te misafir edildiğini dile getiren Hacıbektaşoğlu, kamu alım ve sivil sosyete kuruluşlarıyla ilişki ve kardeşlik içerisinde depremzedelere için çabaladıklarını, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini aktardı.

Share: