Siirt Valiliği, depremzede aileleri ağırlamaya devam ediyor

Siirt Valiliği, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra kente gelen depremzede aileleri ağırlamaya bitmeme ediyor.

Siirt Valiliği koordinasyonunda Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Siirt Belediyesi, Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfı (SYDV), AFAD ve İl Müftülüğü ekipleri, şehirde misafir edilen 3 bin 740 kişiye destek sağlıyor. Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Siirt’te gelerek buradaki daraç, pansiyon, otel ve kamuya ilişkin misafirhanelere yerleşen, akrabalarında artan ve eş yilbik yeniden aynı düzen kurmaya çalışan depremzedelerin ihtiyaçları Siirt Valiliği koordinasyonunda oluşturulan ekipler eliyle tek yegâne tespit edilerek, karşılanmaya devam ediliyor.

İl genelinde 17 Küçük Ay tarihi itibariyle bin 64 eş 3 bin 767 can konuk ediliyor

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünün Kredi Yurtlar Kurumu ve kamu misafirhanelerinde misafir edilen 400 kişiye bile günlük 3 el hamam aşındırmak servis ediliyor. Evlerde artan depremzede ailelere birlikte sıska gıda, alışveriş kartı, battaniye, çocuk bezi ve maması yardımları eğlenceli aynı şekilde yapılıyor. Depremzedelerin çıkarmak ihtiyacı de Siirt Bilgisizlik Merkezinde hazırlanan reyonlardan realizasyon ediliyor.

Ayrıca depremden etkilenerek Siirt’te mevrut depremzede ailelere ve çocuklara ‘Psikososyal Bindi Masaları’ ile ruh bilimsel arkalama desteği verilmeye başlandı. Ekol öncesi öğretmenler ve fahri ruh bilimsel danışmanlar, psiko-sosyal destek çalışmaları sürüyor.

Kent genelinde devam fail arkalama kampanyaları de geceli gündüzlü sürüyor. – SİİRT

Share: