Abdurrahman Tutdere: Bu Kazanın Bütün Ayrıntıları ile İncelenmesini; Kusuru, İhmali Olan Varsa Haklarında Lüzumlu İşlemlerin Yapılmasını Rica…

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve Şanlıurfa Saylav Aziz Görgülü, Mardin’in Derik ilçesinde 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan gidiş geliş kazasının peşi sıra bölgeye anbean inceleme yaptı. Tutdere, “Buradan adli kolluğa ve adli makamlara şu çağrıyı yapıyoruz: Bu olayın bilcümle ayrıntıları ile incelenmesini; kusuru, ihmali olan varsa haklarında muktezi işlemlerin yapılmasını arzu ediyoruz. Bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

Abdurrahman Tutdere ve Muazzez Görgülü, Derik’te 20 kişinin ölümüne, 26 kişinin üstelik yaralanmasına bozukluk olan gidiş geliş kazasının meydana geldiği bölgedeki incelemelerinin ardından açıklama yaptı. Okumuş, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun kendisini ve Tutdere’yi bölgede tetkik yapmak üzere görevlendirdiğini belirterek şunları söyledi:

“YARIM SAAT EVVEL TEDBIR ALINMIŞ OLSAYDI BELKİ BU VATANDAŞLARIMIZIN HEPSİ YOLDA OLMAZDI, BU ILÇE BILE BU ŞEKİLDE OLMAZDI”

“Derik’te çok nazik bir zehir var, 20 kesim vatandaşımız hayatını kaybetmiş, Allahtan rahmet diliyoruz. 25’ten çok, hastanede yatan vatandaşlarımız var, onlara üstelik müstacel şifalar diliyoruz. Bu işin takipçisi olacağız. Çünkü bu yoldan, sabah incelediğimizde, yukarıdan mevrut günlük 150-200 TIR, Cengiz Holding’in arabaları geçiyor. Evvel fazla, burada kaymakamlik yaparken 3 tane vatandaşımıza çarpmış. Natamam saat arayla sair TIR tepeden geliyor ve vatandaşlarımız ezilip gidiyor. Ama orada az saat ilk tilsim alınmış olsaydı ihtimal bu vatandaşlarımızın bütünü yolda olmazdı, bu ilçe bile bu şekilde olmazdı. Biz CHP kendisine, Genel Başkan’ımıza götürüp raporlayacağız. çıktı da bunun takipçisi olacağız. Çünkü bu kat, çevre yolu olmadığı müddetçe şişman araba kaldıracak bire bir yol değil. Burada dört devam okul var, çoluk çocuk var. Alelade çok aheste benzeri görüngü. Sayın Genel Başkan’ımın tekrar bizi görevlendirmesi ile bölgeden ayrılmayacağız ve gerekeni dahi Genel Başkan’ımıza iletip, Allah’ın izni ile CHP bu işin üstesinden gelecektir.”

Abdurrahman Tutdere ise şöyle konuştu:

“BU OLAYIN BILCÜMLE AYRINTILARI İLE İNCELENMESİNİ; KUSURU, İHMALİ OLAN VARSA HAKLARINDA GEREKLİ İŞLEMLERİN YAPILMASINI MURAT EDİYORUZ”

“O azgın tabela burada kaydedildi. Buradan, CHP milletvekilleri kendisine bilcümle Mardin halkına, mecmu milletimize başsağlığı diliyoruz. Bizler, sahada bu olayı bütün ayrıntıları ile inceleyeceğiz, genel merkezimizin ve Umumi Başkan’ımızın talimatları doğrultusunda bu olayı raporlaştıracağız. Buradan adli kolluğa ve adli makamlara şu çağrıyı yapıyoruz: Bu olayın bütün ayrıntıları ile incelenmesini; kusuru, ihmali olan varsa haklarında muktezi işlemlerin yapılmasını murat ediyoruz. Bu olayın takipçisi olacağız. Evvel Gaziantep’te da ayrımsız şekilde bire bir görüngü yaşandı, hayatını kaybeden yurttaşlarımız oldu. Onların yakınlarına bile başsağlığı diliyoruz. Zaman buradayız, cenaze törenlerine katılacağız. Yaralıları hastanelerde musahabe edeceğiz ve ilişik kurumlardan dahi bilgileri aldığımızda bunları kamuoyu ile paylaşacağız.”Share: