Zenci turistler Trabzon’da kestirmece 10 tün kalıyor, kişi başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Ticaret ve Endüstri Odası’nın turistlere müteveccih yaptırdığı ankete bakarak Zenci turistler Trabzon’da yaklaşık 10 geceleyin kalıyor, birey başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü eş tevessül etmek için 200 Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına yönelik yapılan ankette sayı farkı günce harcamaları, sayı farkı geceleyin konaklamaları, ulaşım tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten sevinme derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da sayı farkı 9,61 şeb konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden averaj 5 yahut 6 yaşama eşlik etti. Anket sonuçlarına göre ecnebi turistlerin Trabzon’da konaklama aut günlük sevimli başı ortalama 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha çokça arkadaş ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a arkadaş yahut akraba tavsiyesiyle, yüzde 24’ü ise içtimai medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzdelik 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzde 64’ü iktisat sınıfı bağan bütçeli havayolunu yeğleme ettiklerini belirtti.

Gündüz Feneri turistlerin yüzdelik 93’ü Trabzon’dan kıvançlı ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz üzere umumi memnuniyet dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzdelik 53’ü mutlu, yüzde 40’ı ise haddinden fazla mutlu olduklarını belirterek gelenlerin yüzde 93’ü Trabzon ziyaretlerinden mutlu ayrıldığı anlatım etti.

Trabzon’a soluklanmak üzere geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 98’i soluklanmak üzere Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Hava Meydanı siktirici, otel sayısı kalık, otel odaları mahdut, göçüm sorunu var, restoranların fiyatları yüksek, araç isticar sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, ecnebi vasıta bilinmiyor” namına sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un müspet buldukları yönlerini ise “İnsanları munis, hayırperver ve güler yüzlü, doğası ve havası güzel, alışveriş olanakları aşkın ve fiyatlar makul, Uzungöl büyük bir bekçi, kent bozulmamış, kaliteli kafe ve restoranlar bulunuyor” diye niteleyerek düşün belirtti. – TRABZON

Share: