TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetinde konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “Seçimlerde hisse senedi ve ağır birliği yapılmalıdır, dizge bunu gerektiriyor ama elan erkendir. Erken kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri sıfır masalarda rastgele zaman üzere sıkıntılar tamam.” dedi.

Sarıgül, Kars ve Ardahan’üstelik değişik temaslarda gezmek üzere geldiği Harakani Havalimanı’nda partililerce karşılandı.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetini ülfet fail Sarıgül, Başkan Hâkim Harmankaya ile gazetecilerin dava ve taleplerini dinledi.

Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, domestik iletişim araçları mensuplarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep ve Mardin’üstelik meydana mevrut gidiş geliş kazalarında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Sarıgül, “İçişleri Bakanlığına çağrıda gezmek istiyorum. Yollar teferruatlı, şoför arkadaşlarımız saatlerce direksiyon başında kalıyorlar, denetimlerin iyi ayrımsız şekilde yapılması geçişsiz. Etraflı yollarda şoförlerin bu ısıdam aylarda 8 saat değil, 4 saatte ayrımsız değişmesi geçişsiz. Bu kazalar yorgunluktan, stresten kaynaklanan kazalardır.” dedi.

Sarıgül, Türkiye’nin en büyük konularından birisinin de mülteciler olduğunu rapor ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye’mizdeki 6,5 milyon mültecinin mutlak Avrupa Birliği ülkeleriyle görüşülüp oraya değer oranda dağıtılması lazım. Ukrayna’dan kaçan 10,5 milyon mülteciyi elbette Avrupa ülkeleri eşit oranda aldılarsa, Türkiye’deki mültecileri bile almalılar. Avrupa Birliği 6,5 milyon mülteciyi Türkiye topraklarında bırakarak abat edemez. Ferda 6,5 milyon gelirse hangi yapacağız. Tam siyasi partiler bu konuda kısık birliği yapmalılar, bu ülkenin millî benzeri konusudur. Bu konuda hükümete cemi bitirme vermeye nida ediyorum.” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Altılı Ganyan masayı şüphesiz değerlendiriyorsunuz” sorusu üstüne Sarıgül, “Seçimlerde aksiyon ve korkulu birliği yapılmalıdır, hep bunu gerektiriyor ama henüz erkendir. Erken kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri olmayan masalarda seçme ant için teessürat evet.” yanıtını verdi.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hâkim Harmankaya dahi ziyaretlerinden ortalık Sarıgül ve ekibine teşekkür etti.

Share: