Gaziantep ve Malatya’da içtimai konut projesi amacıyla müracaat yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’de, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin arz şişman sosyal ev projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu başvuru yoğunluğu bitmeme ediyor.

E-Çap üzerinden başvuru imkanı sıfır ve ercecik müracaat fethetmek isteyenler evraklarını bırakmak için er saatlerde Ahali ve Tarım bankaları şubelerine geldi.

İlk ahit bankaların önünde oluşan sıra ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde bile bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te referans sırası muntazır 61 yaşındaki Kutsi Aşa, AA muhabirine, ev sahibi girmek istediğini ve müracaat amacıyla geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu anlatım eden Aşa, “2 çocuğum mânialı. Proje üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Kiracıyız, ev sahibi olabilirsek haddinden fazla mutlu oluruz. Tıpkısı aile hasretimiz var ve benzeri dönem kaynaşmak istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını belirten Erol Yılmayan ise ince yıllardır hane projeleriyle vatandaşların ocak sahibi olduğunu amma kendisinin başvurularının pahal sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmayan, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz ki, Cumhurbaşkanımız elinden mevrut temas şeyi yapıyor ve projeler üstünde çalışıyor. Piyasalarda de haddinden fazla yükseklik var. Rastgele şeyin iyisini rica ediyoruz. Kısmette varsa tamam yoksa de yapacak bir şeyimiz bulunmayan. İnşallah ev kazanç. isterim kim herkese sülale sahibi olsun çıksın.”

Malatya’da 2 bin 251 bölük yapılacak

2 bin 251 konutun nesir edileceği Malatya’de dahi kükremek, başvuruların ikinci gününde bitmeme ediyor.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir birlikte uygulamayı ve şartları çokça beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz hoşur insanlara güzelce benzeri madde yaptı. Yer, aile verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Mutlu olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin çok ferah olduğunu belirterek, “İnşallah bizim amacıyla dahi iyisi evet, inşallah bize bile menfaat. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa haddinden fazla mutlu olacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Hulusi Karcı da konut sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin ömre bedel olmasını diledi.

Muazzez Bayduz ise Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, “Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İnsanlar kira öder kabilinden ev sahibi olacak. İnşallah bana üstelik menfaat.” ifadesini kullandı.Share: