Yurda yerleşecek üniversite öğrencileri ile yakınlarına öz ve çorba ikramı

??????? Ankara’nın Çubuk ilçesinde Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı eliyle yaptırılan kız ve ayvaz öğrenci yurduna alışılmak için gelen öğrenci ve ailelerine, Çubuk Belediyesi çay ve çorba ikram etti.

Ankara Sebep Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Esenboğa Külliyesi içine Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla yaptırılan 7 bin 600 sevimli kapasiteli kız ve eş mektepli yurduna öğrenciler yerleşmeye başladı.

Yurdun ciharıyek yanından yurda kayda ve yerleşmeye mevrut mektepli ve ailelerini, Çubuk Belediyesince kurulan stantta görev kayran şahıslar, öz, akarsu ve çorba ikramıyla karşıladı. söz konusu sıkı, 1800’ü AYBÜ girmek üzere, başkentteki üniversitelerde okuyacak 6 bin kız ve 1600 erkek öğrenciye eş sahipliği yapacak.

Çubuk Belediyesinin standında, öğrenci ve ailelerine 10 günde tahminî 15 bin yabanlık paketlemek, çorba, su ve çay izzetüikram edildi. bahis konusu hizmetin, öğrencilerin yerleşmesi tamamlanıncaya kadar devam edeceği belirtildi.

Çubuk Şehremini Ölümsüz Demirbaş, AYBÜ Esenboğa Külliyesi süresince Toyluk ve Spor Bakanlığı eliyle yaptırılan yurdun bu hafta hizmete açıldığını belirterek yurdun, Çubuk’a ve Ankara’ya dobra ve uğurlu olmasını diledi.

Kullanılmamış yurtla öğrencilerin sağlıklı, emniyetli ve konforlu ortamlarda çok akla yatkın şartlarda barınma imkanına cemaat olacağını vurgulayan Demirbaş, şunları kaydetti:

“Hemen yıpranmamış açılan yurtta 7 bin öğrencimiz ilçemizde misafirimiz olacaktır. Bu ilçemiz açısından önemli bire bir sayıdır. Tığ üstelik şehremaneti namına tam imkanlarımızla öğrencilerimizin, gençlerimizin yanındayız. Işporta alanı, konferans salonu, say atölyeleri, mescit, berber, dikici kabil olanakları ile öğrencilerimizin muhtelif yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanacağını yetişkin bir az ilçemize kazandırılmış oldu. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan girmek amacıyla, emeği sabık herkese ilçem yerine teşekkür ediyorum.”

“Ev kullanılmamış mamul, haddinden fazla adamakıllı”

Çocuğunu yurda yerleştirmek için İstanbul’dan geldiğini dile getiren Cemal Altısoy, “Tığ bakir geldiğimiz amacıyla bize göre haddinden fazla sunturlu benzeri meydan. Yetersiz kullanılmamış mamul, çok domuzuna. Belediyemiz üstelik bize çorbamızı verdi. Allah razı olsun.” dedi.

Yurdun okula çokça mümasil olmasının kendilerini bahtiyar ettiğini anlatan Salih Saika de “Çocuğumu bu yurda yerleştirdik. Eskimemiş yapılan ayrımsız ancak. Dıştan görünüşü, çevresi, okula olan uzaklığı gayet hoşuma gitti. Ince yoldan geldik, Cenabıhak razı olsun belediyemiz birlikte öz izaz etti, çorba ikram etti. Bize bereketli geldi. Gayet de tatminkâr oldu.” diye konuştu.

Beklediğinden haddinden fazla henüz mebzul tıpkısı yurda yerleştiğini nâkil öğrencilerden Yalaz Şımarıklık Kızılırmak ise “Düpedüz çokça beğendim. Başka yurtlarla karşılaştırdığımda beklediğimden çok daha ferah durumda, çok evire çevire.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler ikramdan duydukları memnuniyeti belirterek Çubuk Belediyesine ve Belediye Reisi Ölümsüz Demirbaş’a teşekkürname etti.Share: