Cumhurbaşkanı Erdoğan, SELIM Parti Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu: (2)

Cumhur Reisi ve SELIM Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” (Türkiye Eş Bindi Programı) Kestirmece 2,5 milyon haneye ulaşacak programla 1 yıl boyunca çocukların ihtiyaçlarından, hareketlilik faturalarına büyüklüğünde serbest ayrımsız yelpazede insanlarımıza destek olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Altındağ Hars Sarayı’nda düzenlenen DOĞRU Parti Eş Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları Toplantısı’nda mütekellim Erdoğan, sabık 20 yılda Türkiye’yi yüzyıllık iz ve hizmetlerle donatırken gözlerinin bütün gelecekteki elan şişman hedeflerde olduğunu söyledi.

Bundan 11 yıl önce Cumhuriyet tarihinin sunma iddialı Kalkınma Programı’nı milletle paylaştıklarını rapor eden Erdoğan, “Bundan Sonra 2023’e benzeri hamle mesafede olduğumuz şu dönemde kullanılmamış hedefimizi 2053 vizyonu çerçevesinde şekillendiriyoruz. Çünkü biz, bu milletin dertleriyle dertleniyor, hayalleriyle kendimize feraset çiziyoruz.” diyerek konuştu.

Erdoğan, şu anda ekranları başında izleyenlere Başkent’ten seslendiğini belirterek, “Eren milletim, lafta değil icraatta dertliyiz. Bizim derdimiz var, anca lafla değil, laf ola beri gele değil, derdimiz var. Bilcümle söylüyoruz Akif’in ifadesiyle ‘Kenar-ı Dicle’de tıpkısı aldanmaz kapsa koyunu, gelir de adl-i ilahi Ömer’den sorar onu.’ Tığ bu yolda böyle yürüdük, hakeza yürüyoruz, hakeza yürüyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Yunus Emre’nin ” Herhangi Bir nereye bakarsan öz yüzündür. Kimde ne görürsen kendi özündür” sözlerini dile getiren Erdoğan, “Biz, milletimize bakıyoruz ve onun hayallerini hayata geçirmenin mücadelesini veriyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden tarıma, spordan toplumsal desteklere kadar yaptığımız herhangi bir işi bu anlayışla yürütüyoruz.” dedi.

Türkiye Eş Destek Programı

Erdoğan, yarın Ankara’nın 2’nci şehir hastanesinin açılışını yapacaklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konu ola beri gele değil, Ankara’ya 2. şehir hastanesi, aynen bir numara şehir hastanesi büyüklüğünde büyük dev ayrımsız şifahane. Seçme yönüyle çağcıl ve inşallah inanıyorum ki bu saatten bilahare Ankara’nın sağlıkta sorunu kalmayacaktır. Ferda saat 14.00’te açılışı yapacağız, hastalanmış kabulleri de başladı.”

Geçen haftalarda müjdesini verdikleri 500 bin sosyal ev, 250 bin hane arsası ve 50 bin iş yeri projesinin millet eliyle bittabi kıvançla karşılandığını bütün beraber gördüklerini vurgulayan Erdoğan, “Mektep Çocuğu Kabine Toplantımızın arkası sıra açıkladığımız yıpranmamış içtimai müzaheret programlarını birlikte yine bu yaklaşımla milletimize sunduk. Toplumsal desteklerde ölçümüzü meskenet olmaktan çıkartarak, gerekseme ve doğruluk iyice benzeri tatlılıkla ülkemizin imkanlarını beherglas insanımızla paylaşacak kuşatıcı aynı dizge kurduk. Bu sistemin en konkre uygulamalarından biri bile Türkiye Eş Destek Programı’dır.” diye niteleyerek konuştu.

Bu programın bütçesini 25 milyar teklik ilave ederek 40 milyar liraya çıkardıklarını hatırlatan Erdoğan, “Yaklaşık 2,5 milyon haneye ulaşacak programla 1 yıl boyunca çocukların ihtiyaçlarından, cümbüş faturalarına büyüklüğünde geniş bire bir yelpazede insanlarımıza destek olmayı hedefliyoruz.” ifadesine meydan verdi.

Erdoğan, Türkiye’deki her 10 haneden birini kapsayacak “Türkiye Familya Bindi Programı”nın, sosyal mehabet ilkesinin şimdilik en üst aşaması olduğunu söyledi. Erdoğan, “Sosyal devletiz, sosyal devletin dahi gereğini aha bu adımla hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

“DÜRÜST Fırka ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozacağımıza inanıyorum”

Katılımcılardan, bu kabil hükümet çalışmalarını, vatandaşlara, hele birlikte kadınlara bildirme mebzul şekilde anlatmalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bunu siz başaracaksınız. Unutmayın bilcümle söylerim, ‘Kale içeriden fethedilir.’ Bu kaleyi de fethedecek olanlar sizlersiniz. Sizler, bizim avangart kuvvetlerimizsiniz, sizler bizim akıncılarımızsınız. Bu şekilde hem hak sahiplerinin intifa düzeyini artırarak hem bile muhalefetin yalanlarını ve iftiralarını boşa çıkartarak, YANLIŞSIZ Öğür’nin milletimizin gönlündeki yerini güçlendirmeliyiz.

Geçtiğimiz hafta sonu Sakarya’bile 2023 seçimlerinde ilk defa görüş kullanacak 6 milyon gencimizi kucaklamaya müteveccih tıpkı kampanyanın geçmiş toplantısını gerçekleştirdik. Kızı ve erkeğiyle gençlerimizin coşkusunu, dalavere kolpo kamu Türkiye’ye yayarak, SELIM Fırka ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozacağımıza inanıyorum.”

“Biz çokça çalışalım ki emekliler kervanı el alsın”

Toptan iktisadi krizin Türkiye’ye olan etkileri cihetiyle sıkıntı cıvıl cıvıl rastgele kesimi rahatlatacak adımları attıklarını ve atmayı de sürdüreceklerini belirten Erdoğan, “Minimal ücretten işyar ve emekli maaşına büyüklüğünde kül kesimlerin gelirlerini sene başında bunaltıcı şekilde yeniden yükselterek, enflasyonun el açtığı bolluk kaybını aşama etap gidermekte kararlıyız.” dedi.

Erdoğan, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Kendileri bu talih ve kavim için tuğla konusunda tuğla koymadığı, rastgele meselede hal teklifi getirmediği, geleceğe çevrilmiş rastgele izlence sunmadığı halde ellerini ovuşturarak kuvvet bekleyenleri inşallah 2023’te ayrımsız posta henüz milletçe hüsrana uğratacağız. Emniyetli olun 2023’te biz ülkemize bakım etmeye bitmeme edeceğiz amma aykırılık cephesinde hayli ayrımsız isim zorunlu emekliliğe ayrılacak.

Bildiğiniz gibi 20 yıl içerisinde çokça emekliliğe ayrılanlar oldu. Demincek devamı geliyor, onlar birlikte emekliye ayrılacaklar amma biz çokça çalışacağız. Biz çok çalışalım kim emekliler kervanı defa alsın. Bu kifayetsiz muhterisleri önceki kendi partileri arıtma edecek, arkası sıra bile milletimiz hepsini siyasa arşivinin tozlu raflarına kaldıracak. Yeter ki tığ evvel öz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı topluluk çıkalım. Bununla bu arada, milletimizle aramızdaki heves bağını pekiştirmek amacıyla mütemadi çalışalım. Telefonları ihmal etmeyin, onlarla bu arada çalışalım.”

“Yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz”

Erdoğan, yapıt ve bakım siyasetinde kendileriyle yarışacak kimsenin olmadığı değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadelere meydan verdi:

“Ülkemizin gücünü ve itibarını dünyada başarıyla hile etme üstüne bile yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz. Geriye elden çalışmak, ikna etmek, göstermek DOĞRU Fırka ve Halk İttifakı’nı sandıktan zaferle ihata etmek kalıyor. Bugüne büyüklüğünde 15 seçimde bunu başarmış bire bir tümen kendisine, 2023’te çokça elan nazik zaferlere imza atmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Siz, kadınlarımızın sandığa gitmelerini ve bize oy vermelerini sağlayın. Biz üstelik geleceğimizin teminatı gençlerimize bırakacağımız en balaban hazne olan 2053 vizyonumuzu genişlik canlı şekilde düz yazı edelim.”

“Altındağ Firez Merkezi’nden öyle tıpkı ses verin ki Ankara’nın birlikte Türkiye’nin dahi dört bir yanından duymayan kalmasın. YANLIŞSIZ kadınlar, 2023’te Reisicumhur seçimini rekor oyla tamamlıyor muyuz? DOĞRU kadınlar, 2023’te Topluluk İttifakı’nı Meclis’te boş ara bir numara yapıyor muyuz? YANLIŞSIZ kadınlar, evlatlarımıza hayat edeceğimiz 2053 vizyonuna sıkı sıkıya cemaat çıkıyor muyuz? DÜRÜST kadınlar, ülkemizi ve milletimizi yeniden kaosa bildirmek isteyenlere derslerini sandıkta veriyor muyuz? DOĞRU kadınlar, bu hümayun mücadeleyi bilcümle alay malay zafere ulaştırıyor muyuz?” diyen Erdoğan’a YANLIŞSIZ Partili kadınlar “Olur” diye niteleyerek denk verdi.

(Bitti)

Share: