Tekirdağ’dan güdük bodur

Tekirdağ’da öğrenciler üzere keşşaflık lansman semineri düzenlendi.

İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Kült İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan izcilik işbirliği protokolü kapsamında öğrencilere izcilik tanıtımı yapıldı.

Seminerde, Kült izci ülke sorumlusu Derviş Demirkaya ve şef yardımcısı Ahmet Yasin Kayaç, Tekirdağ Rum İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sokum yaptı.

Tanıtımda öğrencilere keşşaflık, izciliğin amacı, bittabi keşşaf olunur konuları üzerine bilgi verildi.

Programın ardından öğrencilerle keşşaflık oyunu oynandı.

18 Mart Şüheda Haset ve Çanakkale Bahir Zaferi

Dertli Tecim ve Endüstri Odası İlkokulunda, 18 Mart Şüheda Günü ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108’inci yılı dolayısıyla mektepli ve öğretmenler, dönemin ruhunu keyiflendirmek için üzüm hoşafı ve sıska savsaklamak yedi.

Okul Müdürü Hedef Kocabaş, yaptığı açıklamada, 18 Mart ruhunu neşelendirmek üzere öğrencileriyle gelişigüzel üzüm hoşafı ve kuru paketlemek yediklerini söyledi.

Öğrencilerin düzenlediği etkinliği kendilerinin dahi desteklediğini belirten Kocabaş, “18 Mart tarihinin Türk milletinde değişilmez bire bir yeri vardır. Bizler bile bu zaferi kazananlarla aynı günlük bile olsa benzeri şartlarda yaşayıp, aynı gıdaları bezdirmek istedik. Öğrencilerimizle bu arada dershane sorumlularının hazırladığı üzüm hoşafı ile zayıf savmak yedik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: