Tekirdağ’da Çanakkale kutlamaları

– Tekirdağ’da Çanakkale kutlamaları

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. yılı cihetiyle çelenk sunu töreni gerçekleştirildi.

Tekirdağ Valiliği uğrunda planlı törene; Tekirdağ Valisi Aziz Saika, Garnizon Komutanı Tugay Mecnunca Yenilmez, Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Atatürk Heykeline çelenk sunuldu.

Çelenk arz töreninde Vali Aziz Sebep, Şehitlik defterini imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, ” Çanakkale Zaferi, Milletimizin zaman süresince kazandığı sunu önemli zaferlerden ve yer iri kahramanlıklardan biridir. Dini, vatanı, bağımsızlığı ve namusu için milletimiz, kısıtlanmış imkanlara karşın her cins fedakarlığı yaparak düşman kuvvetlerinin Çanakkale’yi geçmesine izin vermemiştir. Çanakkale’de vicdanlı yürekler karşısında dönemin sunma tüvana orduları hüsrana tutulmuş, teknolojik üstünlüğe cebin akide galip gelmiştir. Türk Milleti, kazandığı bu zaferle, düşmanlarının planlarını bozmuş, heveslerini kursaklarında bırakmış ve tarihin akışını değiştirmiştir. Vatanımızda özgürce yaşamamızı sağlayıcı Çanakkale ruhunu ebediyen yaşatacak, ecdadımızın yaptığı fedakarlıkları hiçbir ahit unutmayacak, milli ve manevi değerlerimizi gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. 18 Mart Şehitleri Yâd Günü ve Çanakkale Zaferi 108. yıldönümü münasebetiyle özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna canını feda eden Şehitlerimizi istinkâf etmek, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Share: