Samsun haberleri… Atakum Belediyesi’nden Yöntemsizlik İddialarına Sormaca

Atakum Şehremini Cemil Savran, kamuoyuna yansıyan usulsüzlük iddialarıyla ilişik Atakum Uray Meclisi’ni bilgilendirerek soruşturmanın başlatıldığını, müstelzim işlemlerin yapılacağını söyledi. Savran, “Nereden aynı şey duyuyorsanız, elimizde hangi varsa muadele içerisinde üzerine gideceğimden müstelzim işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın” dedi.

Atakum Belediyesi Teşrinievvel ayı cılız toplantısı Atakum Belediye Başkanı Cemil Sarban başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste komisyonlardan gelen 11 gündem maddesi karara bağlandı.

“İDDİALAR SORUŞTURULUYOR”

Sedir böylecene Başkan Savran basına ve kamuoyuna yansıyan Atakum Belediyesi personelinin yöntemsizlik gerçekleştirdiğine dayalı iddialar karşı vukuf verdi. Soruşturmanın arka makamların üstelik bilgilendirilmesiyle başlatıldığını belirten Sarban, şunları tabir etti:

“Belediyenin görev alanına giren, mezuniyet almayla ilgili bir işlemde yolsuz yöntemsiz ayrımsız öneride bulunulduğu, beş altı kişiyle çıkar gayeli tıpkısı alışveriş içine girildiği kanıt edildi. Elimde gâh vesaik var, onlar kanıt başlangıcı niteliğinde. Elan sonradan kendisi birlikte sorumluluğun altında olduğunu düşünülerek başvurdu. Ego de dilekçeyi aldığım dönüş Teftiş Kurulumuzda sormaca başlattım. Soruşturmanın kişilerin hukukunu müzaheret etmek üzere genişlik azından tarafların ifadelerini alıncaya büyüklüğünde gizlilik süresince yürüsün istiyorum. Kamuoyuna yansıyan kabil olmayabilir amma tıpkı tez var ve bu iddiaya ilgilendiren anket başlattık. Bahis aydınlandıkça hem kamuoyunu hem dahi sizleri bilgilendireceğim.

“GEREKEN İŞLEMLERİ YAPACAĞIMDAN HİÇBİRİNİZİN KUŞKUSU OLMASIN”

Bu çeşit şeylerin Atakum Belediyesi’nde olmamasını isterdim. Amma insanın olduğu yerde herhangi bir molekül oluyor. Sizden birlikte rica ediyorum, burası bizim ve bu belediyenin haysiyetini tığ koruyoruz. Nereden bir şey duyuyorsanız, elimizde ne varsa kardeşlik içerisinde konusunda gideceğimden gereken işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın. Filhakika bizim görevimiz o. Tığ bir ağabey, tıpkısı becerikli adına uyarma görevimizi daim yapıyoruz. Yarım Yamalak mütezayit yerlerde birbirimizi tamamlıyoruz. Buna karşın bire bir yerde hisse senedi çevriliyorsa duyduğumuzda onun üzerine gidiyoruz. Bu bile onlardan birisi, dilerim son tamam.”

Share: