Erzurum malumat! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’nin açılışını telekonferans bağlantısı ile yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’nin açılışını telekonferans bağlantısı ile yaptı

ERZURUM – Erzurum’da HZ. İmam Hüseyin Cemevi’nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans ile bağlanarak gerçekleştirdi. Açılışta bir nice tören düzeni üyesi ve vatandaşta vadi aldı.

Palandöken İlçesi Hüseyin Avni Ulaş Mahallesinde HZ. İmam Hüseyin Erzurum cemevi açılışı yapıldı. YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dirimlik Yazar, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Merhale, YANLIŞSIZ Fırka Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İlçe Şehremaneti Başkanları, özge protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş açılışa paydaşlık sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da telekonferans ile tören alanına bağlanarak Erzurum Valisi Okay Memiş ile müzakere yaptı. Elan bilahare açılışın gerçekleştirilmesini talip Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüde mevcut protokol üyelerine açım kurdelesinin kesilmesini söyledi. Protokol üyeleri kurdele kesimini yaptıktan sonraları ise cemevini gezdi. Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Derece, Erzurum’a böyle adamakıllı bire bir cemevi kazandırdıkları amacıyla mutlu olduklarını belirtirken, Erzurum Valisi Okay Memiş’de ibadethanenin tüm Alevilere balkı olmasını diledi.

Share: