İzmir ve Manisa’da harmoni haftası kapsamında dersler başladı

İzmir ve Manisa’dahi anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda, uyum eğitimi haftasının 2. gününde öğrenciler derse başladı.

Milli Terbiye Bakanlığınca muteber program kapsamında, İzmir’dahi ayrıntılar okula velileriyle geldi.

Bayraklı Azerbaycan Umum Cumhuriyeti 100. Yıl İlkokuluna velileriyle gelen füru, çalkantı yaşadı.

Öğrenciler, öğretmenler marifetiyle yapılan bilgilendirmenin arkası sıra sınıflara yönlendirildi, arkadaşlarıyla tanıştı.

Okul Müdürü Yusuf Su AA muhabirine, uyum sınıflarının zaman itibariyle derse başladığını söyledi.

Yeni eğitim bilimi öğretim yılının vatana ve millete güzel olması temennisinde mevcut Su, “Bugün velileriyle gelen çocuklarımız okulumuzu gezecekler, tanıyacaklar. Erte birlikte çocuklarımızla baş başa kalacağız. Hem veliler hem dallar hem dahi biz çokça heyecanlıyız. Bu yıl 123 çocuğumuz okula başladı. Filhakika bir çoğunu asıl sınıfından tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okula torunuyla gelen Aysel Öztürk, torununun okul heyecanını sarılmak istediğini, kendisinin da hararetli olduğunu söyledi.

Okulu çokça beğendiklerini belirten Öztürk, “Çok mutluyum, torunumun sınıfını, okulunu başlamak istedim. Meslek üstelik haddinden fazla güzel. Akil kara tahta var. Öğretmen çok lezzetli. Matrak tıpkı öğretmen. Tabii benzeri hafta alışması gerekiyor. Haddinden Fazla domuzuna bire bir program yani. Bütün çocuklarımız amacıyla yeni yetişek tedrisat hayatı güzel olsun. ” dedi.

Oğlu Mirza Kızılhisar’ı okula getiren velilerden Ömer Kızılhisar birlikte hem kollar hem üstelik veliler amacıyla harmoni haftasının haddinden fazla koca olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Aslında bizler çocuklardan daha çok heyecanlanıyoruz. Uzlaşma haftası dedikleri özdek gerçekten çok fena hâlde geçiyor. Öğretmenimizle tanışıyoruz, öğretmenimizi tanıyoruz. Çocuğumuza gönül ettiğimizde gönlümüz, içimiz rahat oluyor. Ekol yönetimi de eksiksiz tıpkısı neva süreci geçiriyor, çok salim olsun. Hepimizi meslek sürecine alıştırıyor.”

Vekil Yardımcısı Aşkar’dan konuşma

Milli Eğitim Vekil Yardımcısı Petek Aşkar, neva haftası kapsamında, Manisa’daki ara sıra okulları mülakat etti.

Şehzadeler ve Yunusemre’birlikte Melek Urgancı Anaokulu, Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu, Sakarya Anaokulu ve 23 April İlkokulunda inceleme eden Aşkar, öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerle ahbapça etti, okullardaki çalışmalar üzerine bilgi aldı.

Yeni terbiye tedrisat yılının kırnak olmasını dileyen Aşkar, bakanlık yerine harmoni eğitimini berenarı önemsediklerini, yaz tatilinin ardından okulların ve öğrencilerin ders kitaplarının hazırlanması, yıpranmamış eğitim bilimi talim yılının bilcümle başlaması üzere tamam eğitim bilimi camiasının var kuvvetiyle çalıştığını söyledi.

Ziyaretlerde Nazır Yardımcısı Aşkar’a Manisa İl Milli Yetişek Müdürü Mustafa Dikici, Şehzadeler İlçe Milli Terbiye Müdürü Mukavemetli Gençay ile Yunusemre İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yıldıray Demirtaş bile zevcelik etti.

Share: