İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün komut alan aynı Türkiye bulunmayan. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bir Türkiye var.” dedi.

Soylu, YANLIŞSIZ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet üzere kesintisiz çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye oyun kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a seçme ahit bindi veren millete teşekkürname etti.

Soylu, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişkin kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler tarafından şehit edildiği haset, bugün gibi hatırladığını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a kadar, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler güya giderek gelecekmiş üzere ağız tatsızlığı ve hastalık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size ikmal veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün bir tek yıldırıcı namevcut ve arı sili Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunu tahakküm terörle mücadele coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’de Allah’a hamdolsun tıpkısı bir tane yıldırıcı bulunmayan, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın da ter temiz olduğunu dile getiren Soylu, “Yine size mezuniyet veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede benzeri bir tane terörist kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, savunma sanayisinde akıbet yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’da geçmiş yıllarda tutum, esenlik ve muvasala kadar bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, sonuç yıllarda sarsıntı, başat, cuşiş gibi haddinden fazla sayıda afet meydana gelmesine karşın bire bir biricik insana ‘Nerede bu büyüklük?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış bir Türkiye bırakacaklarını tamlayan Soylu, nesir edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde çeşitli sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ yemeden içmeden kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ait ve dünyaya ilişik sözü olan aynı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Şevket Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin bir henüz çarkıt Türkiye haline düşmesine izin gidermek için Cumhur İttifakı olarak şişman ayrımsız savaşım ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, nazik ve tüvana tıpkı Türkiye için, 21. yüzyıla mühür vurabilmek için majör benzeri savaşım verildiğini aktardı.

Soylu, “Zaman ferman alan tıpkı Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’da biricik malım var, o da FETÖ”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabiatıyla ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecek, on paralık kimseye bire bir okazyon vermeyeceğiz. Sözde? Amerika’ya gidecekmişim da iki yol beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. yoğun iki kat. Sözde? Amerika’birlikte mallarım varmış da onlara de ahali koyacakmış. Benim Amerika’bile yegâne malım var, o dahi FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine meni fail Soylu, “Sadece Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, sadece Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne zaman tığ Bağdat’ı erinçli ağıl getirirsek, hangi ant Şam’ı erinçli ayla getirirsek, hangi devir Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde bilcümle coğrafyayı rahat kuzuluk getirirsek işte o devir bu Küçük Asya’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Aristokrat, Topluluk İttifakı’nın bire bir açık oturum iktidarı irca etmek üzere kurulmadığına belen ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye kadar, Topluluk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Odalık Hazretleri’hangi kadar, Piri Reis’e kadar. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Topluluk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Çap Bahçeli anca tıpkısı şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan artık, ati nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek heybetli ayrımsız mirası bırakıyorlar. Buna inancınız tüm olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’da, Avrupa’bile aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonradan Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik şişman tıpkısı ıstampa vuracak. Bizi temas yerden bekliyorlar, tıpkısı kardeşiniz namına söylüyorum, bize seçme yerden dua ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’dahi Topluluk İttifakı’nın yapacağı çokça iş olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu nazik milletin, kökten sürme milletin yapacağı çokça aksiyon var. Bu ülkede AK Parti’nin yapacağı çokça iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça iş var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çok gelişim var. Tanrı bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Nazır Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan eskimemiş Trabzon Itimat Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında bile yıpranmamış hizmet binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında güven mensuplarının gayretlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde hizmet etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki parçalanmamış polis arkadaşlarımı Cenabıhak dulda etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’da, ülkemin seçkin tarafında güvenlik açısından dahi hayat açısından dahi yürek açısından üstelik şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız nokta oluşmuş durumda ama bu mesleğin arz iri zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler çabucak tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kötülemek geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Trafik Yetişek Parkı’nı görüşme etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının birlikte açılışını gerçekleştirdi.

Share: