Hakkari annelerin uşak nöbeti 36’ncı haftada

Hakkari annelerin velet nöbeti 36’ncı haftada

HAKKARİ – Hakkari’de çocukları terör örgütü PKK marifetiyle kaçırılan ailelerin eylemi 36’ncı haftada birlikte devam etti.

Çocuklarının terör örgütü PKK eliyle kaçırıldığını söyleyen aileler, Cumhuriyet Altını Caddesi’nde bir araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafları ile HDP İl Başkanlığı binasına kadar motto atarak yürüdü. Tümen binasındaki HDP’liler faziletkâr sesle çalgı açıp eylemi engellemeye çalışırken, aileler eylemlerini sürdürmeye devam etti. Slogan atan aileler, “Anneler kazanacak, PKK, HDP kaybedecek” dedi.

Kardeşi dağa çıkartılan Leyla Dikici, “14 Teşrinisani tarihinde İstiklal Caddesi’nde meydana gelen yıldırı saldırısı sonrasında 2’si bala 6 sivil hayatını kaybetmiş, 81 vatandaşımız yaralanmıştır. Bu aheste cüretkâr, terörün kanlı ve kötü yüzünü bir misil henüz gözler önüne sermiştir. Yarıcı yıldırı örgütü yurtiçinde ve elverişsiz dışında sıkıştıkça çaresizliğini bu kök kalleş eylemler yaparak gizlemeye çalışmaktadır. Teröristler hangi yaparlarsa yapsınlar, kimin arkasına saklanırsalar saklansınlar, teröristler kendilerini bekleyen biberli akıbetten kurtulmayacaklardır. Ülkemiz ve bölgemizin geleceğinde terörün tek türlüsüne vadi olmadığının altını yeniden yemek istiyoruz. Tıpkı yol daha terör saldırısında mevt eden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan yağmur, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza ivedi şifalar arzu ediyoruz. Elkızı korkmayın, birleşelim, bütün bu arada evlatlarımızı dağdan indirelim” dedi.

Share: