Hakkari’de çocukları dağa kaçırılan aileler İstanbul’daki terör saldırısını kınadı

Hakkari’de, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutarak partinin il başkanlığı önünde gösteri fail aileler, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı.

Cumhuriyet Altını Caddesi’nde tıpkısı araya gelen aileler, ellerinde “Hakkari anneleri Diyarbakır anneleri el ele” yazılmış pankartlar, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine sloganlar atan aileler, çocuklarına teyit olmaları için çağrıda bulundu.

Eşinin kardeşi PKK yoluyla dağa götürülen Leyla Rençper, aileler hesabına yaptığı açıklamada, İstiklal Caddesi’ndeki basık saldırının terörün hunriz ve kötü yüzünü tıpkı kere henüz gözler önüne serdiğini belirtti.

Bölücü yıldırı örgütünün sıkı içi ve yetersiz dışında sıkıştıkça çaresizliğini bu nev orospu çocuğu eylemler yaparak gizlemeye çalıştığını aktaran Maraba, şunları kaydetti:

“Teröristler hangi yaparlarsa yapsınlar, kimin arkasına saklanırlarsa saklansınlar, kendilerini bekleyen biberli akıbetten kurtulamayacaklar. Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün tek türlüsüne düz olmadığının altını gine resmetmek istiyoruz. Aynı posta daha yıldırı saldırısında ahiret yolculuğu fail vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar irade ediyoruz.”

Ailelere ara sıra martir ve gazi yakınları de bindi verdi.

Share: