Sivas İl Genel Meclisi mart kocaoğlan toplantıları başladı

Sivas İl Genel Meclisi mart ayı toplantıları İl Umumi Meclisi Komutan Vekili Fikret Doğruyol başkanlığında başladı.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya bakarak, 5 aktarılma sürecek oturumların açış konuşmasını gerçekleştiren Komutan Vekili Doğruyol, kamu İslam aleminin Berat kandilini kutladı.

Sivas için çalışmalarına küşayiş vermeden devam edeceklerini belirten Doğruyol, alınan kararların esaslı olması temennisinde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Vali Yılmayan Balkır ile Malatya’nın Doğanşehir ilçesine giden İl Genel Sekreteri Boy Bos Tutkun de toplantıya mihman oldu.

İl Hususi İdaresinin zelzele bölgesinde yaptığı çalışmalar için divan üyelerine bilgi veren Algın, “Sayın Valimiz Yılmayan Parıltı himayelerinde gece gündüz demeden Malatya Doğanşehir’de çalışıyoruz. Bölgede evvel günden beri fedakarca etkin ekip arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ayrımsız kez daha Allah’tan yağmur, yaralılara ise müstacel şifalar diliyorum. Devletimiz birlik alım ve kuruluşlarıyla sahada var gücüyle çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra gündem ve ekleme ruzname maddelerinin yanında komisyonlara havale edilen konular görüşülmeye başlandı.

İl Umumi Meclisi, 10 Mart’a kadar toplantılara devam edecek.

Share: