DOĞRU Tümen Sivas İl Başkanı Katarakt, milletvekilliği namzet adaylığı üzere görevinden incizap etti

SELIM Parti Sivas İl Başkanı Katarakt, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden çekilme etti

SİVAS – DÜRÜST Parti Sivas İl Başkanı Melik Aksu, düzenlediği basın toplantısında mebusluk aday adaylığı amacıyla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

DÜRÜST Öğür Sivas İl Başkanı Melik Aksu, fırka binasında matbuat toplantısı düzenledi. Toplantıya diyar teşkilatı ve çokça sayıda partili katıldı. Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı yaralılara bile acil şifalar dileyen Aksu;” Asrın felaketi niteliğini haiz depremde hamdolsun devletimiz bunaltıcı yaraları iletilmek amacıyla evvel andan itibaren sahaya sürdüğü cemi gücünü harcama etmeyi sürdürüyor. Celal ve miller kendisine el ele vererek bu yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

“Bu mutlu davanın bayrağını kirletmeden taşımanın saygınlık ve gururunu yaşadık”

Itibar ve çekicilik duyduğu AK Tümen kurucu devlet komutan yardımcılığı, gençlik kolları başkanlığı, SKM başkanlığı kadar bir nice kademesinde etraflı yıllar görev aldığını belirten Katarakt, “Şahsıma bildiri edilen seçme görevi cümle kere arkadaşlarımla birlikte sultan şehrimizin sorunlarıyla, vatandaşlarımızın talepleriyle yakından çalışır namına bu kutlu davanın bayrağını kirletmeden taşımanın saygınlık ve gururunu yaşadık. Bunun sonucunda tamlık misil arkadaşlarımızın gayretiyle şehrimizde birçok başarıya imza attık. Yapmış olduğumuz özverili icraat neticesinde şehrimizin ve ülkemizin hizmetine koşabilmek hesabına genel merkezimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda 3 ağustos 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm mutlu davamızın devlet başkanlığı görevinden 14 Mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 28. Dönüş milletvekili namzet adaylığı amacıyla ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

“Görevimiz boyunca üzdüğümüz kırdığımız vatandaşlarımız varsa hepsinden helallik istiyorum”

Aksu, kutlu yolculuğun devam edeceğini rapor ederek, ” 22 yıl evvel başlayan bu kutlu yolculuğum devam ediyor ve bitmeme edecek. ve bizler sükûnet ve mevkii gözetmeden cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında bozulmamış tutarık yolumuza devam edeceğiz. Bu süreç hepimiz üzere hayırlar getirsin. Bu dakikadan itibaren teşkilatlarımın aynı neferi kendisine Türkiye yüzyılı için, 2023 cumhurbaşkanlığı genel seçimlerinde aziz milletimizin bize duyduğu güvene uygun olmak üzere teşkilatlarımızın emrindeyim. Bugün huzurunuzda partimiz ve Cumhurbaşkanımız namına kapıları arakçı gönüller düz ilçe başkanlarım ve yöneticilerine, kaza şehremaneti başkanlarına, kadın ve cahillik kolları başkanlarım ve yöneticilerine, mülk genel meclisi başkanımız ve üyelerine, uray divan üyelerimize, mahalle ve köy başkanlarımıza, kasa başkanlarımıza, mülk teşkilatımıza kayıtlı eşsiz üyelerimize, teşkilatlardan sorumlu koordinatörlerimize Sivas milletvekillerimize, uray başkanımıza, kol başkanımıza, umumi komutan yardımcımız, organizasyon başkanımıza ve sayın cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Görevimiz boyunca üzdüğümüz kırdığımız vatandaşlarımız varsa hepsinden helallik istiyorum. Esasen bir şekilde benimde hakkım varsa helal ediyorum” açıklamasında bulundu.

Share: