Denizli baharı karla karşıladı

Denizli baharı karla karşıladı

DENİZLİ – Sabık sene serencam 10 yılın en çığlık kar yağışını kıvrak Denizli, bu sene yağışsız sabık şita mevsiminin arkası sıra Mart ayını karla karşıladı.

Bahar mevsiminin başlamasının arkası sıra Denizli’bile kar sürprizi yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yunak bir hava geçiren ve sezon normallerinin dışında seyreden Denizli, akıbet günde havaların aniden soğumasıyla birlikte erdemli kesimdeki ilçelerde diri vatandaşları karlı güne uyandırdı. arada sırada şiddetini artıran kar, bir çok yeri beyaza bürürken, çocuklar ise o anlarda sevinçli geçenek geçirdi. Özellikle Çameli, Kermen, Tavas, Beyağaç ve Buldan ilçelerinin en çokça faziletkâr noktalarında enerjik olan kar, üreticiyi üstelik sevindirdi.

Buldan’ın 1260 rakımlı Plato mahallesinde hareketli ve çilek yetiştiriciliği fail Adnan Kaval, “Ayrıntılı zamandır baran ve karaca hasrettik. Cenabıhak bugüne nasip etti. Bizler bölgede çilek yetiştiriciliği yapıyoruz. Ilkin biraz yağmur yağdı sonrada kar yağışını gördük. Mart ayına gelmemize rağmen istediğimiz yağışlar olmadı. Topraklarımız mufassal zamandır susuz kalmıştı. Kar yağışı berekettir. Toprağı besler. Umarım hasret kaldığımız yağışlara kavuşuruz. Rabbim artağan yağışlı ve afetsiz eyyam göstersin” dedi.

Share: