Cebren fuhuş yaptırılan ecnebi tabiiyetli kadınlar kurtarıldı

Denizli’de yabancı ülkelerden getirilerek zorla fuhuş yaptırılan 3 yabancı uyruklu eş kurtarılırken, olayı gerçekleştiren 3 şüphelide yakalandı.

Denizli genelinde olayların önüne dökmek üzere icraat sürdürülüyor. Bu çerçevede meydana mevrut asayişe ağır davranışlar ile yakalanma emri olan 150 kaka tutuklandı. Devam fail çalışmalarda 16 bin 101 kişinin GBT ve UYAP sorgulaması yapıldı, 181 meydan ise denetlendi. Yapılan vadi çalışmaları ve ihbar üstüne ortaya çıkarılan “Fuhuş hedefli herif ticareti” olayıyla ilişik kendisine 3 mağdur ecnebi uyruklu hanım kurtarılırken, 1’i ecnebi uyruklu kalkmak üzere mecmu 3 çirkin şahsa “Matematik veya yıldırma kullanarak, alavere dalavere ile yada çaresizliğinden yararlanarak bir kimseyi fuhşa gönderme ika yahut fuhuş yapmasını sağlama” suçundan adli muamele yapıldı. Yabancı uyruklu kadınlar deport işlemleri üzere ilişik birime teslim edildi.

Yapılan icraat neticesinde; 8 sayı tabanca, 4 nüsha av tüfeği, 6 skor kurusıkı tabanca, 208 sayı fişek, 2 sayı muşta, 1 adet ganimet araba, işyerinden hırsızlık olayı sonucu etraf değeri 8 bin 500 TL olan bornoz, silgi kabilinden nesiç malzemeleri ele geçirildi. – DENİZLİ

Share: