Aile içi şiddete mor ötesi ışıkla ilaç

Apple CEO’su Tim Cook’un aylık, ikramiye ve taraf haklarına tepkiler büyüyor. Apple’ın hissedarları Cook’a 99 milyon dolarlık bir ifa yapılmasının ve canip hak verilmesinin iri tıpkısı bulut yarattığını söylüyor. Sabık sene Cook’un 14.8 milyon dolar sağlık elde ettiğini duyuran hissedarların benzeri oylama yapacağı iddiaları ortaya daha çok.

Hissedarlara gönderilen mektupta, Cook’a verilen paketin boyutu ve şeklinin huzursuz edici olduğu söylendi. 61 yaşındaki Cook, göreve geldiğinden beri kayırıcı hakları ve teadül konularını sıklıkla gündeme getirmiş ve öldüğünde malvarlığının tamamını bağışlayacağını belirtmişti.

AVERAJ BİR ÇALIŞANDAN 1447 BITIRME FAZLA KAZANIYOR

Resmi belgelere bakarak Cook’un geliri sayi farki bire bir Apple çalışanının maaşından 1447 tekmil elan çok. Cook’un ferdî güvenlik harcamalarına 630 bin dolar, özel tepkili uçak üzere üstelik 712 bin dolar verildiği açıklandı.

iPhone, iPad ve MacBook üreticisi olan Apple, Familya ayında 3 trilyon dolarlık hisse değerine nail ve bu noktaya ulaşan ilk iştirak olmuştu. Apple’ın hissedarlarının Mart başı görüşmesi planlanırken, hissedarların alacağı kararın aynı bağlayıcılığı bulunmuyor.

Apple’ın fintek hamlesi ifa şirketleri amacıyla zılgıt mi?

 

Apple CEO’su Tim Cook’un evini beklenmedik yaptılar

 

Apple’dan dev fintek şirketine rakiplik hamlesi

 

Share: