ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

MEMLUK Mortgage Bankalar Birliği (MBA)’nin yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil eliyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 8,1 artışla 225,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 3,7 artışla 735,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,65 (Esbak %5,40), 15 yıllık yüzde 4,79 (Geçmiş %4,62), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,57 (Geçmiş %4,51), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,25 (Önceki %4,99) oldu.

Bilgi Notları:

– Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet de refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve azamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

– MBA satınalma endeksi, biricik eş konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul yerine anadan görme ve kamu kredileri almak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren güvenli bir nişan yerine kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere cesaret kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, tamam refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla iyi bire bir nişanlık kendisine değerlendiriliyor.

– Araştırı 10 Haziran ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ABD’de savruk satışlar arttı

 

KUL’de müstahsil fiyatları beklentilere koşut arttı

 

Share: