30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde düzenlenen Muay Thai galasında aç sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce oluşmak için 5 ilden katılan 24 elit sporcu, Darıca sahilinde kâin amfi tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri protokol üyeleri yoluyla verildi. Vatandaşların aheste bent gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları kan kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya ayrımsız büyüktü”

Evinde olduğu için mücadeleye balaban tıpkısı coşkuyla çıkan ve izleyicilerden iri destek gören Darıca Belediyesi Eğitim Bilimi ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Kestirmece 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Zaman da Darıca’da çok iyicene benzeri müsabaka düzenlendi. Darıca’nın sporcusu namına ego dövüştüm. Haddinden Fazla fena hâlde bire bir geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında hizmet vermiş olmamız. Darıca sporcusu yerine umum üzerinde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım antlaşma çok heyecanlanıyorum. Zira bura özlük evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o büyüklüğünde peyrev bizi izliyor. Tıpkı tedirginlikle çıkıyoruz doğrusu ama galibiyet olunca çokça pir oluyor. Profesyonel adına toplam 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 kere rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu da 11. müsabakamız oldu. Galibiyet sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı ati” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfiteatr seyretme bir nice organizasyona karı sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 yıl önceki yapmıştık tığ Muay Thai organizasyonunu. Haddinden Fazla büyük hazzetme gördü. Muay Thai, Tayland’a saf tıpkısı spor. Ama Türkiye’bile haddinden fazla degaje. Bizim üstelik Darıca Belediyesi kendisine Muay Thai branşında Emre kabil bir nice sporcularımız var. Zaman 2’de 2 yaptık. Düzlük haddinden fazla makul. Burada biz yakın tarihte boks müsabakaları de düzenlemek istiyoruz. Darıca insanı amiyane sporu seviyor. Amfi oyun birçok organizasyona eş sahipliği yaptı ama dışarıdan mevrut, bu spora rağbet vermiş insanlar da çokça mutlu. O yüzden böyle tıpkısı organizasyona ev sahipliği yaptığımız için biz bile mutluyuz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: