BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Düzce’de konuştu Açıklaması

Balaban Irtibat Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ” Ulus İttifakı, HDP ile inikat halindedir. Domestik seçimlerde de bunu somut bire bir şekilde yapmışlardır ve önümüzdeki seçimlerde de bunun hazırlıklarını yapmaktadırlar.” dedi.

BBP Yüksek Istişare Heyeti Üyesi Meze Âlim’in babası Teyfik Âlim’in Cumayeri ilçesindeki cenaze törenine katılan Destici, henüz sonraları kent merkezindeki tıpkı otelde partisinin toprak yönetimi ile benzeri araya geldi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Destici, partisinin seçim hazırlıkları kapsamında çalışmalarına bitmeme ettiğini ve 2023 seçimlerine rastgele alanda hazırlıklarını düğümlemek amacıyla himmet gösterdiklerini kaydetti.

Destici, “Bugünkü ziyaretimizin temel sebebi Efdal Istişare Heyeti üyemiz olan Söz Bilimci kardeşimizin babasının cenaze namazına katılmak için geldik. Saraka Koca’in babasına Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadesini kullandı.

Burada bir gazetecinin CHP İstanbul Saylav Gürsel Uğurlu’in “HDP’ye vekillik verilebilir” sözlerini hatırlatması konusunda Destici, “HDP yasal görünümlü illegal bir siyasi yapıdır. Banko yasal ve meşru tıpkı siyasi parti değildir.” dedi.

HDP üzerine şu anda kapatma davasının sürdüğünü hatırlatan Destici, şöyle konuştu:

“Şu anda bize göre bu mantinota davasında teferruatlı elenecek yoğun dokunacak bir durum yoktur. HDP’nin, PKK’nın politik uzantısı olduğu PKK tarafından kurulduğu, bütün yöneticilerinin, saylav ve şehremaneti başkanlarının Mum evet dahi İmralı aracılığıyla belirlendiği çıplak ortadadır. en son Meclis’te görüşülüp dokunulmazlığı kaldırılan, teröristle ilişkileri ortaya sâdır sözde saylav Semra Iyicene kürsülerden Meclis’e, millete ve devlete düzlük okuyordu. Hukuk cezayı verip hakkında yakalama kararı çıkınca kılıktan kılığa girmiş, peruk takmış, gözene takmış fare üzere kaçmaya çalışıyordu amma mehabet hep enselerinde.”

“Ulus İttifakı, HDP ile antant halindedir”

Destici, CHP ve Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin tamamıyla HDP’nin tabanının oyunu alabilmek adına HDP ile ilişkilerini sürdürdüklerini söyledi.

“Temas hangi kadar HDP o 6’lı masada oturmasa bile o masanın ve o ittifakın tıpkı parçası olduğu çokça açıktır. Namzet belirleme noktasında düşün beyan etmektedirler.” ifadesini kullanan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gürsel Uğurlu Bey’in açıklamasından ilk Sayın Kemal Kılıçdaroğlu monitör ekranlarında HDP ile görüştüklerini ve görüşmeye devam edeceklerini bildirmiştir. HDP ile dahi seçimin Cumhurbaşkanlığı ayağında dahi hareket birliğini iştiyak ettiklerini dile getirmişlerdir. Saylav ittifakında milletin tepkisinden korktukları için başka partilerle barışma yaparak onları geçiştirmektedirler. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Satış kendisine sorulan benzeri soruya HDP’nin bile hükümette yer alacağını ve HDP’ye bile bakanlık verilebileceğini söyledi. Milletimizin bunu görmesi lazım. Tığ esasen itibaren diyorduk. Kavim İttifakı, HDP ile sözleşme halindedir. Yerel seçimlerde dahi bunu somut tıpkısı şekilde yapmışlardır ve önümüzdeki seçimlerde üstelik bunun hazırlıklarını yapmaktadırlar. HDP’nin ayrımsız husus almadan bunu yapmayacaklarını söylemiştik. İşte alacakları madde bakanlıktır. Kayyum ataması gerçekleşmiş belediyeler yine HDP’ye devredilir. O zaman CHP’nin başında olduğu Kavim İttifakı iktidarında hal sürecinden elan beter bire bir proses peki. Pusuya yatmışlar. Bu çevrim değişsin. Özlük destekledikleri nüfuz olunca takkadak belediyeleri gabi almakla kalmayacaklar. Bölgenin bir tane hakim unsuru kabilinden cereyan edecekler. Onun için bu sözler onları cesaretlendiriyor. Milletimizin bunu ferah görmesi geçişsiz.”

“Gürsel Uğurlu Satma ve Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu var olan bire bir şeyi açıklamışlardır.” diyen Destici, “Bakalım 6’lı masadaki ayrıksı 5 tümen genel başkanından tıpkı izah duyabilecek miyiz? Şu temel büyüklüğünde curcunalı yok. Ne demiş atalarımız; sükut ikrardan dirimlik. Sükut ettiklerine bakarak onların da bu aha benzeri ikrarı var ama biz BBP adına, Türk milliyetçileri ve alperenler adına buna katiyen müsaade etmeyiz. Devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin istiklaline ve istikbaline kastetmiş olanları Meclis’te dahi istemiyoruz, celal yönetiminde de istemiyoruz, hükümette dahi istemiyoruz. Böyle aynı şeye kalktıklarında de karşılarında dururuz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: