Zorla fuhuş yaptırılan ecnebi tabiiyetli kadınlar kurtarıldı

Denizli’de yabancı ülkelerden getirilerek cebren fuhuş yaptırılan 3 yabancı tabiiyetli karı kurtarılırken, olayı gerçekleştiren 3 şüphelide yakalandı.

Denizli genelinde olayların önüne salmak için icraat sürdürülüyor. Bu çerçevede meydana gelen asayişe ağır olaylar ile yakalanma emri olan 150 berbat tutuklandı. Devam fail çalışmalarda 16 bin 101 kişinin GBT ve UYAP sorgulaması yapıldı, 181 vadi ise denetlendi. Yapılan düz çalışmaları ve ihbar üstüne ortaya çıkarılan “Fuhuş hedefli insan ticareti” olayıyla ait kendisine 3 mağdur yabancı uyruklu bayan kurtarılırken, 1’i yabancı uyruklu almak amacıyla mecmu 3 aynasız şahsa “Zor yahut tehdit kullanarak, alavere dalavere ile yada çaresizliğinden bilistifade aynı kimseyi fuhşa sevk ika yahut fuhuş yapmasını mizan” suçundan adli iş yapıldı. Ecnebi tabiiyetli kadınlar deport işlemleri amacıyla ait birime teyit edildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde; 8 adet tabanca, 4 adet av tüfeği, 6 skor blöf tabanca, 208 nüsha fişek, 2 nüsha muşta, 1 nüsha çalıntı otomobil, işyerinden arakçılık olayı sonucu piyasa değeri 8 bin 500 TL olan bornoz, havlu kabilinden tekstil malzemeleri ele geçirildi. – DENİZLİ

Share: