Yılmaz : “Giresun 2. Birleştirme Sanayi Bölgesi istihdam üssü olacak”

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Keleş Yılmaz, Giresun’un Bulancak ilçesi Pazarsuyu mevkisindeki 480.000 m2 alana kurulu OSB’nin, kesim ekonomisinin ışıldak yıldızı haline geleceğini söyledi.

Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Yılmayan, “Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’nca 25.04.2012 tarihinde yapılış protokolü onaylanan Giresun 2. Tevhit Sanayi Bölgesi, Bakanlık sicil pusat defterine 278 sicil numarasıyla işlenmiş ve hukuksal kişiliği tescil edilmiştir. Giresun ili Bulancak İlçesi Pazarsuyu mevkiinde yerleşik 480.000 m2’lik düz büyüklüğündeki Giresun 2. Kombinasyon Endüstri Bölgesi; Giresun İl Hususi İdaresi, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımıyla kurulmuştur. Karadeniz Deniz Boyu Yolu üstünde Giresun ve Kalaba illeri arasındadır. Bulancak merkezine 4 km, Piraziz ilçesine 3 km, Giresun merkezine yaklaşık 19 km, Kargaşa iline 21 km, Kalabalık-Giresun Havaalanına ise 10 km mesafededir” dedi.

“19 skor üretimevi hareketli, 23 nüsha tahsisli parsel destur ve yapım aşamasında”

“OSB’mizden yer tahsis talebinde kâin yatırımcı firmalar dümen kurulumuzca yerinde incelenerek değerlendirilmekte ve yer tahsisleri bu doğrultuda yapılmaktadır” diyen Yılmaz “OSB’mizde 37 sayı firmaya 42 skor parsel tahsisi yapılmıştır. 19 adet fabrika faal olarak çalışmakta, 23 adet tahsisli parsel mezuniyet ve inşaat aşamasındadır. Faaliyette mevcut fabrikalarda tahminî 2 bin 200 fiili istihdam sağlanmıştır. İnşaat halindeki firmaların faaliyete geçmesi ile gelişigüzel, 2023 -2024 yıllarında istihdam hedefi 4.500-5.000 kişidir. Mütezayit yersiz parsellerle ilgilendiren makine imalatı ve oluşum grubundan envestisman ayırmak isteyen tahminî 15-20 firmanın talepleri tetkik aşamasındadır. Ayrıca, OSB yönetsel binası, mesleki terbiye merkezi, yetiştirme yurdu ve peyzaj işlerinin dahi planlanan icraat arasındadır” diyerek konuştu. – GİRESUN

Share: