Yenimahalle Şehremini Yaşar, Karslılarla Bir Araya Geldi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda Karslılar’ı ağırladı. Kars ve Çevre İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu eliyle bu sene 14’üncüsü düzenlenen piknikte türküler söylendi, halaylar çekildi.

Başkan Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde yüzlerce Karslı’nın bire bir araya geldiği etkinliğe, CHP Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl, Nihat Yeşil, Yenimahalle Belediyesi Başbuğ Vekili Mehmet Kartal, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, STK yöneticileri ve şehremaneti sedir üyeleri de katıldı.

“BAĞIMSIZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Piknikte vatandaşlarla uzun uzun ahbapça fail Yaşar, “Ülkemizin tüm birlikte bu manzaralara ihtiyacı var. Irtibat, kardeşlik, muadele ve dayanışma ortamında umum ele, canevi yüreğe olduğumuz bu ortamları görmeye ihtiyacımız var. Bu ülkeye sahip çıkacağız. Mutlak bütünlüğümüze erbap çıkacağız” dedi.

“KARA BULUTLARI BİRLİKTE DAĞITACAĞIZ”

Kars ve Çevre İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Tuncay Sönmez de verdiği desteklerden etraf Komutan Yaşar’a Karslılar yerine teşekkürname ederken, sosyal olarak baskı bire bir süreçten geçildiğine vurgu yaptı. Sönmez, “Soylu Erki yerine baskı günlerden geçiyoruz. Toplumsal anlamda print günlerden geçiyoruz. Ama bu esmer bulutları angajman ve beraberliğimizle, içtimai duyarlılığımızla, örgütlenerek dağıtacağız” dedi.

Share: