Konya ve mekân illerde eskimemiş eğitim bilimi talim yılı başladı

Konya, Afyonkarahisar ve Aksaray’da yeni eğitim tedrisat yılının başlaması zımnında okullarına mevrut öğrenciler dersbaşı yaptı.

Öğrenciler, yaz tatilinin arkası sıra arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sınıflara alınan öğrenciler arkadaşlarıyla özlem giderdi.

İlköğretim Haftası kapsamında ise Atatürk Anıtı’nda ve Selçuki Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Ilbay Vahdettin Özkan, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Bakir yetişek talim yılının oflaz hayırlı olmasını, eğitime, eğitimin yaygınlaşmasına, insanlarımızın yetişmesine açar olmasını istiyorum. Ana olan insana dokunmaktır. Öğrencilerimize yardımcı olmaktır. Eğitimin yaygınlaştırılması, nitelikli arkaç getirilmesi, kapasitesinin arttırılması bizim ana hedeflerimizdir. Hep beraber bu doğrultuda çalışıyoruz.”

Sınıfları gezen Vali Özkan, öğrencilere ve öğretmenlere eskimemiş eğitim yılında muvaffakiyet diledi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Atatürk İlkokulu’nda planlı programda, kentte 841 okulda 8 bin 281 derslikte 10 bin 972 hoca ve 147 bin 241 öğrenciyle zaman eğitim talim yılına başladıklarını söyledi.

Yiğitbaşı, “İnsan doğduğu andan itibaren öğrenmekte ve öğrendiklerini benzeri mal boyu hayatına yansıtmaktadır. Antrparantez özlük hayatı dışında, kişi çocuklarının sunu yakınlarının hayatına de bu etkileri yansıtabilmektedir. Lüzum hikmet, icap insanca ve milli değerler açısından eğitim hepimizin bildiği kabilinden olmazsa olmazımızdır. İşte bu nedenle bizler ülkenin bildirme koca yer bulunmaz meselesi olarak terbiye öğretimi görmekte ve bu alanda kalitenin artması için maksimum gayret göstermekteyiz.” dedi.

Törende şiirler okundu, ahali oyunları oynandı, cimnastik gösterileri yapıldı.

Aksaray

Aksaray merkeze bağlı Karaören Köyü Ortaokulu’nda planlı törende Vali Hamza Aydoğdu ile YANLIŞSIZ Parti Aksaray Saylav Cengiz Aydoğdu önceki ibret zilini çaldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen törende istinkâf etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende 8. derslik öğrencileri 5. sınıf öğrencileri ile anasınıfına başlayan miniklere çiçek sunarak şiddetli geldiniz seremonisi yaptı.

Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray’de 6 bin 700 sarıklı ile 92 bin öğrencinin yıpranmamış yetişek ve talim yılına başladığını aktardı.

Ailelerin çocuklarıyla bundan sonra kânunuevvel geçirmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, “Beherglas çocuğumuzun hususi yetenekleri var. Sınavlardan alınan sonuçlar temas ahit köken başarıyı ölçmez. Başarıyı nerede aradığımızın kararını yüklemek zorundayız.” dedi.

Öğrencilerin halk oyunları gösterisi sunduğu merasim, Vali Hamza Aydoğdu ile DÜRÜST Tümen Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun önceki ibret zilini çalması ile sona erdi.

Sınıfları konuşma eden Vali Hamza Aydoğdu ve tören düzeni üyeleri yeni dönemin filinta olması temennisinde bulundu.Share: