Ulaş’ta öğrenciler zelzele bölgesine oyuncak, betik ve üzeri gönderdi

Sivas’ın Ulaş ilçesinde öğrenciler ortada toplanan oyuncak, tezkere ve kıyafetler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesine gönderildi.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat’taki depremlerden zarar gören illerde kıpırdak kollar için harekete güzeşte Ulaş Kaymakamlığı, ilçedeki öğrenciler arasında oyuncak kampanyası başlattı.

Bu çerçevede, 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri ve farklı okullarda yetişek gören minikler, depremzede kardeşlerine oyuncak, kıraat kitabı, yapboz, boyama kitabı ve giyit desteğinde bulundu.

Merkez Camisi imam hatibi Bilal Başer, kampanyayı Ulaş Kaymakamı Selçuk Baş’ın başlattığını belirterek, “Gönülleri mübarek çocuklarımız tarafından camimize getirilen esvap, 100 oyuncak, 30 okuma kitabı, 30 yapboz, 30 pentür kitabı ve kalemleri Kur’an kursunda toplayarak, kurs hocası Nazile Kızılırmak ile kolileyip Hatay’ın Antakya ilçesindeki depremzede çocuklarımıza gönderdik. Bedenleri pespaye kalpleri şişman öğrencilerimizi bu iyicene davranışlarından hava tebrik kartı ediyor, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: