TFF Başkanı Büyükekşi’den Ceferin’e mülakat

Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’i mülakat etti.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre; UEFA’nın Nyon’daki merkezinde gerçekleşen ziyarette TFF Başbuğ Vekili ve FIFA, UEFA İlişkileri, Aut İlişkiler, Kadın Futbolu ve Esenlik İşlerinden Sorumlu Umumi Heyet Üyesi Nüket Küçükel Ezberci ve TFF Genel Sekreteri Eder Kardaş vadi aldı. UEFA Organ Federasyonlar Direktör Vekili Thierry Favre ve UEFA Dalavere Ofisi Müdürü İlker Hedef dahi görüşmede bulundu.

Daha geçmiş UEFA Süper Yürek maçı öncesinde Helsinki’bile tıpkısı araya mevrut Başkan Mehmet Büyükekşi ve Aleksander Ceferin, Türk futbolu ve Avrupa futbolundaki gelişmeleri değerlendirdi. 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nın ev sahipliği yapacağı 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali amacıyla yapılan çalışmaların gözden geçirildiği buluşmada, TFF ile UEFA arasında yapılacak gelişim birlikleri üstüne düşünüm alışverişinde bulunuldu. Başta avrat futbolu girmek amacıyla yapılacak kuma çalışmaların gündeme geldiği toplantıda geleceğe dair projeler paylaşıldı.

Ziyarette TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Aleksander Ceferin’e ismi mukayyet A Milli Takım forması armağan etti. UEFA Başkanı Ceferin bile ziyaretin anısına Mehmet Büyükekşi’ye imzalı ayak topu ıcığı cıcığı takdim etti.

– İstanbul

Share: