TDP Genel Başkanı Sarıgül Giresun’da esnafı mülakat etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Çeşitli programlara akmak için Giresun’a gelen Sarıgül, Giresun E Tipi Vabeste Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı matbuat açıklamasında, 9 April tarihinde TDP’nin umumi merkezinden tıpkısı af çağrısında bulunduğunu anımsattı.

Af taleplerinin siyasal değil, vicdani benzeri istek olduğunu belirten Sarıgül, ” Ulusalcı Akıntı Partisi’nin af talebimizle ilgilendiren açıklamalarına çokça teşekkürname ediyorum. Akıbet paye kızıl ve bizim üzere kıymetlidir. Gayrı politik partilerin birlikte Milliyetçi Akıntı Partisi’nin almış olduğu bu afla ilgilendiren temennilere örtüsüz ve kesin bire bir şekilde katılmaya nida ediyorum.” dedi.

“Bayrağımıza alın, toprağımıza cebin kenarlı suçlar bu af talebinin dışındadır.” ifadesini kullanan Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

“Özellikle eroin baronları bu af talebinin dışındadır. Gine millî birliğimize alın işlenen suçlar bu af talebinin karşısındadır. O nedenle Türkiye Değiş Partisi namına anneler üzere affet Türkiyem, babalar amacıyla affet Türkiyem, torunlar üzere affet Türkiyem. Kardeşlik hukuku amacıyla bu af çağrımıza bütün yurttaşlarımızın bindi vereceğine inanıyorum. Şu anda 76’ncı cezaevinin önündeyim ve Giresun cezaevinin önünden hep ulusuma sesleniyorum. Benim imanlı devletime, merhametli devletime sesleniyorum. Anneler için, babalar amacıyla, torunlar amacıyla affet Türkiyem, affet Türkiyem, affet Türkiyem”

Henüz bilahare site merkezine sabık Sarıgül, benzeri giyim mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Mustafa Sarıgül, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Share: