Tarihi Muradiye Camii’nde depremzedeler için doğum okundu

Bursa’üstelik, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Muradiye Camii’nde Mevlid-i Lahut programı düzenlendi.

Bursa Zelzele Müzaheret Gönüllüleri Platformu, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla Muradiye Camii’nde doğum okuttu. Kur’an-ı Koçak tilaveti ile başlayan programa Bursa Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Süleyman Çelik ve haddinden fazla sayıda vatandaş de katıldı.

Başkan Patal ve ekiplerinin hareket bölgesinde olduğunu tamlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, “Değerli arkadaşlarım bu organizasyonun kurulmasında kıtipiyoz iri emekler sarf etti. Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi zelzele bölgesinde. Bizlere bile bulunduğumuz bölgelerdeki bu çeşit çalışmaları fora etmek ve bu organizasyonların içerisinde kalkmak düştü” diye konuştu.

Platform gönüllüsü Onur Böbrek, “Bursa Sarsıntı Yardım Gönüllüleri Platformu adına bölgede irtihal eden vatandaşlarımız için Mevlid-i Kutsi okuttuk. Depremin geçmiş gününden itibaren türlü STK’ların bulunduğu oluşumla beraber birçok ailemize ulaştık zaman katılan herkese çok teşekkürname ederim. Herkesten Cenabıhak razı olsun. İnşallah tıpkısı nebze hayır işlemişsek ne mutlu bize, büyüklerimizin katılımıyla domuzuna benzeri program oldu. Lütfü Taşcı hocamız ilkin tevessül etmek amacıyla iştirak sağlayan herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Platform gönüllüsü Güleser Bilimci ise, “Bursa gönüllüleri yerine zelzele bölgesinde zelzele olduğu günden itibaren Bursa genelinde ayrımsız kol kurduk. Cenabıhak’a şükürler olsun binlere ulaştık. Kıran bölgesinden gelen hep vatandaşlarımıza gücümüz yettiği büyüklüğünde hamam aynı yuva hazırladık. Tanrı bu acıları bize aynı daha yaşatmasın. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. İnşallah elan domuzuna başarılar, elan iyice hizmetler yapmak kader eylesin” ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybedenler ve geride kalanlar için edilen dualarla program sona erdi. – BURSA

Share: