Tarihi Muradiye Camii’nde depremzedeler amacıyla mevlit okundu

Bursa’üstelik, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Muradiye Camii’nde Mevlid-i Lahut programı düzenlendi.

Bursa Deprem Müzaheret Gönüllüleri Platformu, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Muradiye Camii’nde veladet okuttu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Bursa Büyükşehir Uray Komutan Vekili Süleyman Polat ve çokça sayıda vatandaş bile katıldı.

Başkan Patal ve ekiplerinin zelzele bölgesinde olduğunu tamlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, “Değerli arkadaşlarım bu organizasyonun kurulmasında hasis büyük emekler sarf etti. Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi hareket bölgesinde. Bizlere de bulunduğumuz bölgelerdeki bu asıl çalışmaları ayırmak ve bu organizasyonların içerisinde olmak düştü” diyerek konuştu.

Platform gönüllüsü Itibar Böbrek, “Bursa Deprem Yardım Gönüllüleri Platformu olarak bölgede mevt eden vatandaşlarımız amacıyla Mevlid-i Mübarek okuttuk. Depremin ilk gününden itibaren çeşitli STK’ların bulunduğu oluşumla bu arada birçok ailemize ulaştık zaman katılan herkese çok teşekkürname ederim. Herkesten Allah razı olsun. İnşallah aynı nebze faydalı işlemişsek hangi mutlu bize, büyüklerimizin katılımıyla sunturlu bir izlence oldu. Lütfü Taşcı hocamız ilkin tutmak için paydaşlık sağlayıcı herkesten Cenabıhak razı olsun” şeklinde konuştu.

Platform gönüllüsü Güleser Bilimci ise, “Bursa gönüllüleri olarak yer sarsıntısı bölgesinde deprem olduğu günden itibaren Bursa genelinde aynı kadro kurduk. Allah’a şükürler olsun binlere ulaştık. Kıran bölgesinden gelen bütün vatandaşlarımıza gücümüz yettiği büyüklüğünde hamam benzeri yuva hazırladık. Tanrı bu acıları bize benzeri henüz yaşatmasın. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. İnşallah henüz adamakıllı başarılar, daha iyice hizmetler tahsis etmek felek eylesin” ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybedenler ve geride kalanlar amacıyla edilen dualarla izlence sona erdi. – BURSA

Share: