İyi Parti’den Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Davet: “Felaketlerden Ders Karşı ve Tabakhaneler Bölgesindeki İnşaatları Derhal Durdurun”

ZEHRA DEĞİRMENCİ/ SİBEL YIĞIT

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, Bursa’nın Tabakhaneler bölgesinde başlatılan bölük ve gelişim yeri projesini protesto etti. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunarak, “Zaman ülkemizde olup biten felaketlerden ve ferda Bursa’bile olacak muhtemel felaketlerden ibret cebin ve bu inşaatları derhal durdurun. Siz durdurmazsanız zaten geçenlerde bu kenti yönetecek olan bizler durduracağız. Kadın, kez yakınken bu yanlıştan dönün” dedi.

İYİ Tümen Bursa İl Başkanlığı, ev ve iş yeri projesi başlatılan Tabakhaneler bölgesinde bugün matbuat açıklaması yaptı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı öncesinde uyarılarda kâin selen insanlarının bu öğün Bursa’nın birlikte ortamında bulunduğu Marmara depreminin tetikleyicisi olacak olan Yıldız Rum Fay Hattı’na ilgi çektiklerini tamlayan İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, şunları söyledi:

“Maraş depremi 160 bin kilometrekarelik alanı kapsadı. Burada kilometrekare ² başına 25 çatı düşüyor ve ortalama 125 can yaşıyor. Yıldız Marmara’üstelik ise giderek beklendiği söylenen depremin, 5 bin kilometrekarelik alanı kapsayacağı durum ediliyor. Burada ise kilometrekare 340 çatı düşüyor ve kamu 3 bin güç yaşıyor. Bölgemizde zahir tıpkı katabolizma ve fert kaybı olacağını varın siz maksat edin imdi.

“MARAŞ’I UYARAN BİLİM İNSANLARI BURSA’YI DAHI UYARIYOR”

Bili insanları, Marmara’üstelik erke birikiminin olduğuna, andıran tıpkısı gelecekte bugün yaşadığımız balaban felaketten mezuniyet tekmil elan çok yıkıma hastalık olacak benzeri devasa depremin kaçınılmaz olduğuna hemencek birden her ahit aksan yapmıyorlar mı? Bittabi kim yapıyorlar. Olur tığ hangi yapıyoruz? Maalesef arkamda gördüğünüz kadar, altında mecmu 80 derecelik termal su yatağı olan bu rahat temel taşı üzerine beton yığınları yapmaya devam ediyoruz. O sebepledir kim biz, bugün burada, ‘Tabakhaneler bölgesinde Bursa’yı termal turizm şehri yapacak tıpkı proje gerçekleştireceğiz’ diyenlerin, Bursalıların gözlerinin içine baka baka biber dolması söylediklerine ve tamamen getirim amaçlı beton ayrımsız kent nesir ettiklerine şehadet ediyor, tarihe perese düşüyoruz. fazladan, bu ayıplı yalanın sahipleri, tıpkı Büyükşehir Şehremini Sayın Başkan Alinur Magnezit örneğinde olduğu gibi, şimdilerde çıkıp, ‘Bursa hareket tehlikesini ancak bizim kontrolümüzde yapılacak kentsel tahavvül projeleriyle kaldırılmış edebilir’ diyerek dahi on paralık utanıp sıkılmadan düşünce almaz tıpkısı pişkinlik içindeler.”

“FELAKETLERDEN ÖĞÜT ALIN, İNŞAATLARI DERHAL DURDURUN”

Bursa’nın Sıcaksu bölgesine yapılacak bölük ve aksiyon yeri projesinden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan Hasanoğlu, “Zaman ülkemizde olup biten felaketlerden ve yarın Bursa’da olacak muhtemel felaketlerden öğüt cebin ve bu inşaatları derhal durdurun. Siz durdurmazsanız doğrusu yakında bu kenti yönetecek olan bizler durduracağız. Elkızı, sefer yakınken bu yanlıştan dönün” dedi.

Share: