Sulusaray’dan Gölbaşı Tokat Çarşısı kampanyasına bindi

Tokat Valiliğince, depremin vurduğu Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde konteynerlerle kurulacak Tokat Çarşısı üzere başlatılan kampanyaya Sulusaray ilçesinden destek geldi.

Ballıkaya köyünde dinamik Ümit Karaarslan, irtihal eden annesine tevellüt okutmak için biriktirdiği parayı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Solgun’ya teyit etti.

Mustaf Zerrin, yaptığı açıklamada, “Anadolu insanımız hakeza durumlarda haddinden fazla yardımsever. Cebin teri ile biriktirdiği parasını annesinin mevlidinden vazgeçerek taşımalık alınması üzere bağışta bulundu. Depremzede kardeşlerimize yer güdük zaman birlikte konteynerlerini ulaştırılma sözünü Ümit Bey’e verdik.” dedi.

Beklenti Karaarslan dahi “Depremle dayalı izlediğim haberlerden çokça etkilendim. Bu parayı inşaat işlerinde ve ziraatçılık yaparak kazandım. Mevlit için biriktirdiğim parayı, depremden etkilenen vatandaşlarımızın bire bir nebze olsun yaralarının sarılması amacıyla buraya getirdim. Hayatiyetli devletimiz milletimizin yanı sıra, biz de devletimizin yanındayız. Allah hakeza bir felaketi ayrımsız henüz milletimize yaşatmasın.” diyerek konuştu.

Share: