Biga’dan bin 300 kilometrelik istek köprüsü

Çanakkale’nin Biga kaza Şehremini Bülent Erdoğan, yer sarsıntısı bölgesine her an, afetzede vatandaşlar ile ayrımsız araya geldi.

Biga Belediye Reisi Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Boru, Milliyetsever Debi Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ile gelişigüzel yer sarsıntısı bölgesinde ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerde, Elbistan Belediye Reisi Mehmet Yavuz, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Cesaret ve Pazarcık Şehremini İbrahim Yılmazcan ile görüşerek esbak olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretler ile ait açıklamalarda mevcut Biga Şehremini Bülent Erdoğan, “Depremi yaşadığımız önce andan itibaren tüm ülke genelinde olduğu gibi Biga’mızda birlikte imkanlarımız dahilinde çalışmalarımızı başlattık. Hemşehrilerimizin da nazik katkılarıyla 22 müzaheret tırı Biga’mızdan yola imdi. Demincek ise Karabiga Uray Başkanımız ve İlçe Başkanlarımız ile gelişigüzel depremzede kardeşlerimizin yanlarında olmak amacıyla bölgeye geldik. Forma üssü Kahramanmaraş başta olmak için Adıyaman, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep’te Bigalı vatandaşlarımızın desteği ile kurulan kemirmek çadırına, Biga’dan yola sâdır ve şuan bölgede kurulan deri kente ve depremin evvel gününden bu yana bölgede kâin, fedakarca görev eden belediyemiz personeline ziyaretlerde bulunduk.Her noktada alelacayip hikayeler var, acılarımızın tarifi benzer değil belki amma bağlanak ve beraberliğimiz bildirme iri dayanağımız. Geldiğimiz andan itibaren gördük ki devletimiz tekmil imkanlarıyla bölgede seferber reşit durumda. Şevket Kavim olarak umum ele vererek bu tahakküm günleri hep gelişigüzel atlatacağımıza olan inancımız bitmeyen. Yeri geldiğinde canlarını tehlikeye atmaktan çekinmeyen yağmur,balçık,antipatik demeden vatandaşlarımızı yetirmek amacıyla cansiparane çalışmalarını tay tay arabası kontrol kurtarma ekiplerine,afiyet personellerine,manşet kuvvetlerine,bölgede fariza yapan belediyemiz personellerine ve emeği güzeşte herkese kolaylıklar diliyor,teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşanan afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kat daha Allah’tan yağmur,yakınlarına sabırlar diliyorum” diyerek konuştu. – ÇANAKKALE

Share: