Şırnak’ta becerikli müzakereci ve kursiyerler depremzedeler mütenevvi malzemeler dikiyor

Şırnak’ın Uludere ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi (HEM) bünyesinde çalışan becerikli belletmen ve kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler üzere akak, balya, battaniye ve dalgı tulumları hazırlıyor.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen depremlerden etkilenenler amacıyla Şırnak’ta başlatılan müzaheret seferberliği sürüyor.

Uludere Kaymakamlığı koordinesinde HEM’de görev yapan yırtıkça öğretici ve kursiyerler depremzedeler üzere yatak, denktaş, battaniye ve aymazlık tulumlarını dikerek, hareket bölgesine gönderiliyor.

Uludere HEM Müdürü İdris Benek, depremin evvel gününden itibaren tarz kendisine gıda malzemesi kalkmak için kışlık üretmek desteği sağladıklarını söyledi.

Depremzedeler üzere sıfırın altında 30 dereceye büyüklüğünde ısıdam tutabilen gaflet uykusu tulumu dahi diktiklerini nâkil Fakül, “Bugüne büyüklüğünde 250 gaflet tulumu yaptık. Bunun birlikte yüzlerce pijama takımları, yastık, bedel, bertik, atkı kabilinden ürünler hazırladık. Müzaheret ve desteklerimiz artarak bitmeme edecek. Gün bağlanak olma günüdür.” diyerek konuştu.

Usta öğreticilerden Bağlı Fırıldak de aymazlık tulumlarını ihtiyacı olan depremzedeler üzere diktiğini anlatarak, onların üşümemeleri için icabında kesintisiz fasılasız çalışacağını kaydetti.

Share: