Diyarbakır Dicle ve Siirt Üniversitelerinin depremzedelere desteği sürüyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi ile Siirt Üniversitesinin, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelere müteveccih çalışmaları devam ediyor.

Dicle Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Afiyet Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde Dicle Deneyimsizlik Kulübü üyeleri, depremin damarı bozuk etkilerini çocukların zihninden silmek amacıyla moral etkinliği düzenledi.

Çocukların ve ailelerin fiziksel ve toplumsal eksikliklerini gidermeye etkin kulüp üyeleri, çocukların yüzünü güldürmeye ve yaralarını sarmaya çalışıyor.

Öğrencilere yönelik site merkezinde kurulan oba alanlarında beniz boyama, eğitimsel oyunlar ve dram etkinlikleri düzenlendi.

-Siirt

Siirt Üniversitesinden yapılan açıklamaya bakarak, depremin yaralarını koparmak için üniversiteden tıpkı grup Adıyaman’a gönderildi.

Adıyaman Üniversitesi kampüsünde depremzedeler için kurulan oba kentte yunak kemirmek standı kuran kadro, önce çevrim çorba ikramı ile açılışını yaptığı stantta ileriki süreçte sıcak kemirmek dağıtarak bölüt hizmet verecek.

Mevsim koşullarında barınmanın ve ana ihtiyaçların karşılanmasının elzem olduğu deprem bölgelerinde vatandaşların yaralarını yutmak üzere çabalayan ekipler, canla başla fariza yapıyor.

Share: