Gökyüzünde tanıdık esrarengiz cisimler galeyan ve paniğe neden oldu

Şırnak’ta gökyüzünde bulutların beyninde beliren üç farklı cisim vatandaşlar arasında coşku ve paniğe sebep oldu.

Şırnak’ta, hat Bahçelievler Mahallesi’nde gökyüzünde gece saat 22.00 sıralarında şappadak ortaya sâdır ve iki koşa göze benzeyen cisimler, vatandaşlar ortada paniğe illet oldu.

Bahçelievler Mahallesinde tevakkuf fail Saz Şairi Fırat Güldürmez, arkadaşı Levent Ihatalı ile gelişigüzel sitede dolaşırken gökyüzündeki esrarlı cisimleri fark edince bu andaç çökertme telefonları ile anahtar altına aldı.

Gökyüzünde gördükleri esrarengiz cisimler karşısında hem heyecanlandıklarını hem da gücük kesiksiz bire bir ürkü yaşadıklarını anlatım eden Güldürmez, “Arkadaşımla sitenin süresince dolaşırken ay ve bulutların oluşturduğu manzaranın oluşturduğu güzelliği konuşurken gökyüzündeki esrarlı cisimleri ayırt ettik. İnsan kafasına benzeyen ve iki çift göz üzere görünen bu cisimleri görünce bir lahzada telefonlarımızla fotoğraflayıp kayıt altına aldık. Fotoğrafı yakından incelediğimizde hem panikledik hem da heyecanlandık. Amma cisimlerin ne olduğunu bilmedik. Bunu elden biz değil çok sayıda sevimli gördü. Sonrasında ise bu cisimler bizatihi kayboldu amma bu cisimlerin hangi olduğunu ise çok merak ediyorum” dedi. – ŞIRNAK

Share: