Siirt’te 802 dirilik depremlerin arkası sıra apotr familya almak amacıyla başvuruda bulundu

Siirt’te 802 gönül, 6 Şubat’ta meydana mevrut Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından refakatsiz çocuklara havari aile başlamak için müracaat yaptı.

Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, gazetecilere, “asrın felaketi” namına nitelendirilen depremlerin ardından 802 kişinin havari aile girmek amacıyla başvuruda bulunduğunu belirtti.

Ergün, daha ilk yılda 2 veya 3 olan koruyucu ocak başvuru sayısının depremden bilahare 802’ye yükseldiğini vurgulayarak, sürecin bitmeme ettiğini ve başvuruların e-şevket üzerinden yapılabildiğini söyledi.

Deprem sonrası refakatçisi olmayan çocuklara havari eş koyulmak için Siirt’te dokunaklı ayrımsız talebin bulunduğunu nâkil Ergün, “Eski yıllarda az olan başvuru sayısı depremlerle gelişigüzel serencam 20 günde 802’ye daha çok ve istek rastgele geçen zaman üstelik artıyor. Müracaat özne ailelere yönelik 2 ve 3 Mart’ta çekicilik binasında koruyu sülale üzerine kapsamlı benzeri seminer yapmayı planlıyoruz. Yekpare vatandaşların katılımını bekliyoruz.” dedi.

Share: